Повідомляє Сьогодні 07.04.2022 18:23
Борги лягають на плечі українців важким тягарем, особливо в такі критичні моменти, як війна. Для деяких людей життя в кредит стало повсякденням, і з кожним роком вони все глибше заганяють себе в боргову яму.
Засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян розповів, як перестати жити в кредит.
Якщо у вас виникла ідея взяти кредит, то насамперед слід оцінити всю вигоду від володіння бажаною річчю прямо зараз, а не, скажімо, через два місяці, протягом яких вдасться накопичити на покупку самотужки.
"Оформляючи кредит, люди, власне, беруть у борг самі в себе в майбутньому, адже гроші у будь-якому разі доведеться віддавати", – підказує експерт.
Саме тому варто зважити всі за і проти:
Умовна пральна машина в кредит допоможе заощадити час, а навчальний курс – підвищити кваліфікацію, тоді як поїздка у відпустку на позикові кошти нічого, крім фінансових збитків, не принесе.
Та й відпустка може виявитися невдалою, через що сплачувати відсотки за боргом буде дуже сумно.
Кредитна картка є найнебезпечнішим гачком, на який може потрапити людина, вважає економіст.
Її активно намагаються всучити під будь-яким приводом, мовляв, "нехай лежить у вас про всяк випадок".
"Це не просто, адже почавши користуватися нею, можна легко опинитися в ситуації, коли дата чергової зарплати буде очікуватися, щоб закрити заборгованість розміром в саму зарплату в межах встановленого пільгового періоду", – попереджає Сароян.
Банки люблять підвищувати ліміт картки без попередження, через що у користувача, особливо на тлі можливості витрачати гроші банку без відсотків протягом деякого часу, легко може виникнути ілюзія фінансової свободи.
Це призводить до сміливіших витрат на карту, і, як результат, заборгованість на кінець місяця починає наростати як снігова куля.
Такими темпами вийти за межа пільгового періоду та потрапити під суворі відсотки досить легко.
Головна порада – якщо витрати на картку починають перевищувати 10-20% від доходу, причому відбувається це стабільно протягом кількох місяців, то це сильний дзвіночок до того, щоб більш тверезо поглянути на свої витрати:
Раніше ми розповідали, що буде з іпотечним кредитом, якщо будинок зруйновано війною. Відповідно до законодавства, іпотека у такому разі припиняється, але боргові зобов'язання не припиняються.
Банки часто вимагають від клієнтів погасити борг, і суди тягнутися роками. За словами юристів, суд часто намагається розділити виплату кредиту та отримання компенсації за зруйноване майно на два окремі процеси.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.