Повідомляє Сьогодні 03.04.2022 19:56
Українці масово скаржаться на роботу українських банків, які, оголосивши кредитні канікули, продовжують знімати гроші з кредиторів. Про це клієнти банків повідомляють у соцмережах, публікуючи переписки з установами.
Банки ж пояснюють, що всіх вимог НБУ вони дотримуються, а списання відсотків потрібне для того, щоб банк продовжував функціонувати.
Ось як відгукуються українці про Monobank, і що той відповідає їм:
Альфа-Банк теж списує місячний платіж та скорочує ліміт:
Так само з OTP Bank:
Скаржаться люди і на ПриватБанк, залишаючи свої відгуки на сайті Мінфіну. Один з таких клієнтів зауважив, що про зміни умов кредитування банк повідомив лише 2 квітня, попередньо вже нарахувавши відсотки за квітень. Натомість в установі відповіли, що для підтримки економіки України часткове повернення плати за кредитні кошти просто необхідне.
Банк також зауважив, що відсоткову ставку вони знизили: з 3,5% до 1,7%.
Зауважимо, що вищезгаданий Закон передбачає, що на час дії воєнного стану та в тридцятиденний строк після дня його припинення або скасування споживач не нестиме відповідальність перед кредитодавцем у разі прострочення виконання зобов’язань за споживчим кредитом.
Також:
Проте нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Як повідомляють у НБУ, таке нарахування є правомірним з боку кредитора. Кредитні канікули – це відтермінування сплати боргу, а не його прощення. Також кредитні канікули – це право кредитора, а не його зобов’язання.
"Рекомендуємо домовитися безпосередньо з кредитором про кредитні канікули. Однак якщо позичальники мають достатній запас ресурсів, щоб продовжувати діяльність та обслуговувати позики, варто їх надалі сплачувати", — зазначили в Нацбанку.
Незабаром в Україні зміняться правила роботи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Суму відшкодувань на час війни збільшать до 100%.
Раніше максимальна сума гарантування вкладу становила 200 тис. грн, а якщо громадянин мав на депозиті більше грошей, вони просто пропадали. Однак згідно з нововведеннями українці зможуть під час війни повернути всі свої гроші, якщо їхній банк раптом збанкрутує.
Остаточною метою уряду на цей рік є підвищення суми гарантування вкладів до 600 тис. грн, що вже призначено на 1 січня 2023 року.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.