Сумна правда: українцям мінімальної пенсії не вистачить навіть на «життя впроголодь»

Фото з мережі Інтернет

В Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонували збільшити прожитковий мінімум до 40% від розміру середньої зарплати найманих працівників, але Кабмін не підтримав ініціативу.
 
Мінімальної пенсії в Україні сьогодні не вистачить навіть на забезпечення базових потреб жителя України. Вона майже вдвічі менша за прожитковий мінімум для громадян пенсійного віку.

Проаналізувавши вартість товарів і послуг споживчого кошика у вересні нинішнього року, в Мінсоцполітики дійшли висновку, що прожитковий мінімум для людей, які досягли пенсійного віку, становить зараз в Україні 3170 грн. А ось мінімальний розмір пенсії - майже вдвічі менше - 1712 грн., що на 1458 грн. не дотягує до суми, яка зараз реально необхідна для забезпечення базових потреб українських пенсіонерів. Це не тільки витрати на покупку продуктів харчування, товарів першої необхідності, але також оплата мобільного зв'язку та користування Інтернетом та ще деяких товарів і видів послуг.

До речі, середній розмір пенсії в Україні - близько 3,5 тисячі гривень. Це відповідає розміру фактичного прожиткового мінімуму. До речі, недавно в Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонували збільшити прожитковий мінімум до 40% від розміру середньої зарплати найманих працівників. Але Кабмін не підтримав ініціативу через фінансові проблеми в країні.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ