Повідомляє 7 Днів 13.12.1901 22:47
Під час військових дій на сході України наша держава почала втрачати інвесторів. Натомість місто Тернопіль по інвестиційному паспорті збільшила інвестиційні надходження збільшилися.
Національний інститут стратегічних досліджень «потішив» депутатів парламенту цифрами і прогнозами у своєму аналітичному звіті. Частка інвестицій у структурі ВВП України уже становить 14 відсотків (у 2013 під час Майдану і агонії режиму Януковича була більша — 16,9%). Капітальні інвестиції за минулий рік зменшилися на 11,8%. А вітчизняні підприємства змушені власними коштами проплачувати 71,5% потреб у капітальних інвестиціях, тоді як інвестори проплатили тільки 2,7 відсотка. З такими цифрами тут і справді є від чого посипати голову попелом.
Дивлячись на всі ці потрясіння у економіці на всеукраїнському рівні, тішить ситуація в регіонах. Насамперед — у Тернополі. Поки по країні частка інвестицій падає, в Тернополі навпаки — зростає.
За минулий рік (за даними інвестиційного паспорта міста), вдалося освоїти майже мільярд гривень капітальних інвестицій. Це 104,3% порівняно з нестабільним 2013-им. В житлове будівництво міська влада вклала 504 мільйони гривень, це 52,8% від усіх інвестицій по місту. У Тернополі успішно працюють 94 підприємства з іноземними інвестиціями.
Тенденція показує, що показники зростатимуть. А це — нові кошти для ремонту доріг, прибудинкових територій, загалом благоустрою і решти необхідних речей.
«Гроші люблять тишу» — каже один рекламний слоган. Інвестори — теж. За час діяльності Сергія Надала на посаді міського голови всі, хто хотів вкладати гроші у розвиток інфраструктури міста, започатковувати цікаві й корисні проекти, отримали зелене світло. Відтак гроші почали надходити в бюджет, а тернополяни — звикати, що в місті нарешті за роки простою починає щось робитися. Хай не все й одразу, але поступово і стабільно. Таку хорошу тенденцію треба зберегти.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.