На АЗС продавали підроблений бензин: де заправляли фальсифікатом?

Фото з мережі Інтернет

В Україні викрили масштабне виробництво низькоякісного пального – зокрема, бензину А-95. Зловмисники додавали до пального різні суміші – зокрема газовий конденсат. Продавали ж фальсифікат на АЗС у Чернівецькій, Івано-Франківській та Хмельницькій областях. Наразі правоохоронці передали справу до суду.

 
 

Про це повідомили в Нацполіції. Там зазначили, що зловмисники встигли:

  • виготовити та реалізувати понад 300 000 літрів неякісного пального;
  • отримати за це майже 17 млн грн тіньового прибутку.
В Україні викрили масштабне виробництво низькоякісного палива

При цьому наголошується: газовий конденсат у бензин додавали для збільшення об'єму пального. А для збільшення октанового числа зловмисники додавали "різні присадки невідомого походження".

"Підпільні виробники діяли у змові з посадовцями кількох підприємств у сфері торгівлі нафтопродуктами. Така тісна "співпраця" давала змогу ділкам налагодити збут фальсифікату під виглядом якісного пального. З метою маскування та легалізації злочинної діяльності зловмисники вносили до фінансової звітності недостовірні дані", – йдеться в повідомленні.

Зловмисники додавали в бензин газовий конденсат

У рамках справи було проведено майже 30 обшуків – зараз її передано до суду. Обвинуваченим, серед іншого, загрожує позбавлення волі строком до 5 років.

Що може статися з автомобілем, якщо заправляти його фальсифікатом

Загалом же, неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Наприклад, може зруйнуватися фільтр та паливний насос у баку. Способів "бодяжити" ж пальне безліч. Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число. Це призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

 

Октанове число можуть і штучно завищувати, що також негативно впливає на двигун. Зокрема, додають:

  • спирти та ефіри. Що за високої їхньої концентрації у паливі – близько 10% – призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
  • ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару. Крім того, негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон