Українці отримують «листи щастя» від податкової за торгівлю в інтернеті: стало відомо, чи будуть неприємності через продаж шкарпеток та інших речей

Фото з мережі Інтернет

Українці, які продають особисті речі (наприклад, одяг, побутову техніку тощо) на інтернет-майданчиках, не наражаються на штрафи або інші методи впливу з боку Держподаткової служби. Податківці працюють лише з тими, хто у великих масштабах продає нові речі та не сплачує з цього податків на мільйони гривень. В інших випадках "листи щастя" від податківців українцям не надходять.

Про це повідомила нардепка Ольга Василевська-Смаглюк ("Слуга народу"). Вона пояснила: систематичним продажем є лише регулярна реалізація однотипних товарів.

 

"Податкова служба зацікавиться тими суб'єктами господарювання або фізичними особами, які не платять податки або торгують "у сіру", тільки якщо ці продажі досягають сотень на місяць, і це однорідний товар. Наприклад, телефони, навушники або щось, що не було у вжитку, нове, не є особистими речами людини, яка їх продає. Менші суми не зацікавлять податкову службу. ... Якісь вживані шкарпетки не є предметом цікавості", – зазначила нардепка.

При цьому вона наголосила: вираховують податківці недобросовісних продавців різними методами. Зокрема:

  • Через систему, яка веде облік документів, що генеруються РРО (реєстраторами розрахункових операцій).

"За цими даними податкова може бачити певні потоки, що йдуть через маркетплейси від певних суб'єктів господарювання або фізосіб. Відтак саме ця інформація буде основним джерелом для вжиття заходів щодо перевірки – чи сплатила особа податки з того, що реалізувала", – розповіла Василевська-Смаглюк.

  • За відкритими даними.

За словами нардепки, податківці зацікавляться продавцями, які реалізують товар у великих обсягах, наприклад через соцмережі чи маркетплейси, однак лише якщо сума, з якої не сплачуються податки, еквівалентна тому, "що податкова мусить витратити для того, щоб таку особу виявити та написати їй "лист щастя".

Що кажуть у податковій

У самій Держподатковій службі раніше повідомили, що не штрафують українців за продаж особистих речей на інтернет-майданчиках – зокрема OLX, Prom, у соцмережах тощо. Поширена інформація про те, що Держподаткова служба автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, які здійснюють такі операції, не відповідає дійсності.

"Лише систематичний продаж та одночасно однорідний асортимент товарів має ознаки підприємницької (господарської) діяльності. Це не стосується реалізації індивідуального майна (особистих речей) громадянами за допомогою таких електронних торговельних платформ, як OLX, Prom, та будь-яких соцмереж", – йдеться у повідомленні.

 

Втім, визнали податківці, посилення контролю за інтернет-продажами все-таки здійснюється. Проте, запевняють вони, лише для того, щоб "запобігти зловживанням та ухиленням від сплати податків саме у сфері підприємницької діяльності".


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон