Як і де учасник бойових дій зможе отримати тверде паливо або скраплений газ

Фото з мережі Інтернет

Опалювальний сезон в Україні практично добігає кінця. Звичайно, це позитивні очікування, адже не доведеться думати над тим, коли і як можна зекономити чи, до прикладу, де закупити дрова.

Учасники бойових дій та інші прирівняні до них категорії у цьому сенсі мають дещо більші соціальні гарантії та гарантовані знижки, проте є серед них і такі, котрі проживають, приміром, у сільській місцевості, де немає центрального опалення. У такому випадку, згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п. 6, Ст. 12, 13, 15) та Постановою Кабінету Міністрів України № 356 від 23 квітня 2012 року «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом…», а також Постановою Кабміну № 373 від 17 квітня 2019 року, пільги надаються незалежно від виду житла та форми власності на нього особам, котрі проживають у будинках без центрального опалення і мають наступні статуси:

– учасника бойових дій  75%;

– особи з інвалідністю внаслідок війни  100%;

– членів сімей загиблих  50%.

Пільги надаються на придбання скрапленого газу, дров, вугілля, вугільних брикетів, пічного побутового палива, гасу освітлювального, паливного торфу чи торф’яних брикетів.

Утім, через низку обставин не всі вищезазначені пільгові категорії користуються такими пільгами: або не чули про них, або просто не знають, куди звертатись.

За роз’ясненнями кореспондент АрміяInform звернувся до Львівської обласної державної адміністрації, адже згідно із відповіддю на інформаційний запит на регіонального представника Міністерства у справах ветеранів України ми отримали цікаву відповідь: «інформацією про порядок нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива тощо Мінветеранів не володіє, оскільки головним розпорядником коштів є Міністерство соціальної політики України, а розпорядниками бюджетних коштів, виділених на ці пільги, є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних адміністрацій…». Виходить, що саме туди учасникам бойових дій і потрібно звертатись напередодні опалювального сезону. Проте, й тут існує певна процедура, адже вже з цього року у зв’язку із децентралізаційними заходами відбулись зміни в адміністративно-територіальному устрої нашої держави. І варто знати, що пільга на придбання твердого палива призначається лише в разі ненадання в житловому приміщенні комунальної послуги з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та невикористання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення.

Отже, для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики або їх законні представники звертаються за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі —  Реєстр), за фактичним місцем проживання за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування з відповідною заявою або до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. До заяви потрібно додати наступні документи:

– копія і оригінал паспорта заявника;

 копія і оригінал ідентифікаційного номера заявника;

 копія ветеранського посвідчення або посвідчення УБД;

– довідки від підприємств — надавачів послуг про те, що житлове приміщення не забезпечене електро-, тепло- або газопостачанням;

– довідка про склад сім’ї (зареєстрованих), із зазначенням виду опалення за місцем реєстрації (наприклад, пічне опалення);

– довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

Заяви з вищеперерахованими документами для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу також приймають уповноважені  посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі — посадові особи виконавчого органу) та посадові особи центру надання адміністративних послуг, які передають їх  протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Цікаво й те, що в разі зміни реєстрації місця проживання з вибуттям за межі району (міста) протягом бюджетного періоду пільговик подає довідку щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання. У разі ж зміни умов проживання пільговика, тобто підключення його житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для опалення, отримані ним кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо, скраплений газ не повертаються. Пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються пільговику з наступного бюджетного періоду.

У разі смерті пільговика, якому нараховано пільги, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу.

Загалом, це все, що потрібно знати учасникам бойових дій та іншим пільговикам, для того, аби отримати належний їм вид опалення від держави у разі його відсутності у своїй оселі. Водночас, за оперативними даними від управлінь соціального захисту населення Львівщини, пільгу на знижку вартості палива у 2020 році нараховано 5886 особам. Утім, потрібно пам’ятати, що кожного року встановлюються нові розрахунки на паливо. Приміром, у 2020 році вартість 1 тонни твердого палива становила 2746,75 грн, відповідно учасникам бойових дій (75 % згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») виплачується 2060,06 грн. Вартість 1 балону скрапленого газу   становила 274,58 грн — відповідно 205,9 грн. Аналогічно обраховується для інших пільгових категорій громадян, яким визначено таке право.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ