Українські АЗС перерахували ціни на бензин: скільки тепер коштує літр

Фото з мережі Інтернет

В Україні здорожчав бензин А-95. Так, 4 грудня українські АЗС продають його в середньому по 55,32 грн, що на 9 коп. дорожче, ніж днем раніше. Водночас, у понеділок 2 грудня бензин здорожчав одразу на 2,61 грн – що може свідчити про "відкат" цін до періоду щедрих знижок до "чорної п'ятниці". Так, за минулий робочий тиждень (23-29 грудня) АЗС знизили ціни на 3,15 грн/л, а раніше вартість бензину в них тривалий час утримувалася на середньому рівні 55,66 грн/л.

Загалом, за даними Консалтингової групи "А-95", великі 4 грудня мережі АЗС розливають бензин по 50,9-58,99 грн/л. Найдешевше:

  • Укр-Петроль – 50,9 грн/л;
  • Авантаж 7 – 51,95 грн/л;
  • Luxwen – 51,99 грн/л;
  • Чинник – 52 грн/л.
В Україні подорожчав бензин

Найвищі ціни встановили на заправках SOCAR – 58,99 грн/л. А також:

  • WOG, ОККО – 57,99 грн/л;
  • Shell – 57,82 грн/л.
Скільки коштує бензин на АЗС

Як закон щодо підвищення податків вплине на ціни на бензин

Водночас, паливний експерт Сергій Куюн зазначає: запроваджений в Україні авансовий платіж на кожну АЗС не повинен вплинути на ціни на пальне – адже фактично це не є збільшенням податків. Ба більше, за його словами, таким чином "держава фактично розписалася у тому, що не може класичним способом збирати податок на прибуток".

"Думаю, це ніяк не вплине на ціни на пальне. На відміну від інших пунктів закону, це (запровадження авансового платежу з кожною АЗС. – Ред.) не є підвищенням податку. Це покращення його адміністрування", – сказав Куюн.

При цьому він наголосив: введений авансовий платіж у 60 тис. грн є найменшим зі всіх можливих. А тому "для багатьох компаній взагалі нічого не зміниться".

 

Як пояснили раніше у НафтоРинку, закон про підвищення податків в Україні містить норму, яка передбачає авансові внески з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним – зокрема, АЗС. Сплачувати авансовий внесок необхідно щомісячно не пізніше 20 числа у розмірі:

  • 30 000 грн – за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, на якому здійснюється реалізація виключно зрідженого газу.
  • 45 000 грн – на якому здійснюється реалізація кількох видів пального і при цьому частка зрідженого газу (в літрах, приведених до температури 15°C) у загальному обсязі проданого (протягом попереднього місяця) складає 50% і більше.
  • 60 000 грн – у всіх інших випадках.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ