Повернуть планові перевірки бізнесу, але не для всіх: ось кому варто готуватися

Фото з мережі Інтернет

Уряд уперше від початку повномасштабної агресії РФ скасував мораторій на перевірки деяких підприємств нехарчової продукції. Це стосуватиметься виробництва дитячих іграшок, ліфтів і ліфтового обладнання, електричних й електронних пристроїв, обігрівачів та інших товарів.

Як повідомили в Міністерстві економіки, відповідну постанову затвердили на засіданні Кабінету міністрів 6 вересня 2024 року. Перевірки стосуватимуться виробництва продукції, яка може бути потенційно небезпечною для споживачів.

Продукція

Перевіряючий орган

Рухоме обладнання, що працює під тиском

Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Держпраці

Ліфти та компоненти безпеки для ліфтів

Держпраці

Колісні транспортні засоби, нові частини та обладнання, які можуть бути встановлені або використані на колісних транспортних засобах

Укртрансбезпека

Медичні вироби та вироби для діагностики in vitro (дослідження зразків крові або тканин, взятих із людського тіла)

Держлікслужба

Активні медичні вироби, які імплантують

Держлікслужба

Іграшки

Держпродспоживслужба

Електричне та електронне обладнання

Держпродспоживслужба

Обігрівачі приміщень та комбіновані обігрівачі

Держпродспоживслужба

Вас може зацікавити:Джошуа – Дюбуа: онлайн-трансляція чемпіонського бою за пояс Усика

Вас може зацікавити:В Україні вчителям готові платити близько 40 тисяч: який предмет потрібно викладати

"Майже від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну діяв мораторій на перевірки нехарчової продукції. Зараз ми частково повертаємо державний контроль за потенційно небезпечною продукцією. Це допоможе захисту людей від придбання та використання небезпечної продукції, щодо якої ми регулярно отримували скарги як від громадян, так і від легального бізнесу через її низьку якість", – наголосив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Він зазначив, що це рішення також було вимогою у межах рекомендацій Європейської комісії з підготовки до укладення "промислового безвізу" та програми Ukraine Facility. Соболев попередив, що дотримання норм чинного законодавства та прозорість роботи органів державного ринкового нагляду під час перевірок бізнесу моніторитимуть Мінекономіки та Рада бізнес-омбудсмена.

З огляду на це в уряді вважають, що це покращать якість і безпеку нехарчової продукції і підвищить конкуренцію, оскільки у продажу з’явиться більше якісних товарів. Поступово це наблизить український споживчий ринок до внутрішнього європейського ринку та сприятиме укладенню Угоди про "промисловий безвіз" між Україною та ЄС.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ