Що буде з доларом на початку вересня: прогноз банкіра

Фото з мережі Інтернет

Завершення літа на валютному ринку мине без особливих курсових зрушень: коридор допустимих валютних коливань залишиться без змін, а це 41-41,7 грн/дол. на міжбанку та 41-42 грн/дол. на готівковому ринку. 

 

Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий, почасти це буде наслідком інерційних процесів, а також ефективними діями Нацбанку з дотримання балансу між попитом і пропозицією (тобто регулятор будь-якої миті може вплинути на співвідношення попиту і пропозиції збільшивши чи зменшивши обсяги валютних інтервенцій).

За його словами, станом на 1 вересня цілком можливо, що офіційний курс може зафіксуватися в проміжку 41,4-41,6 грн/дол. Таким чином, порівняно з офіційним курсом долара на 1 серпня, девальвація гривні може скласти до 1,4%.

Щодо курсового прогнозу на вересень, то, як ми вже неодноразово вказували, саме восени можуть бути сформовані нові курси, що з одного боку збігатимуться з офіційним курсом на кінець року, закладеним в бюджет (42,1 грн/дол.), а з іншого – валютні зміни стануть логічною й об’єктивною реакцією ринку на прискорення інфляції. Нагадаю, о на друге півріччя припадає основне інфляційне “навантаження” – до 6%, а сумарно за підсумками року інфляція може сягнути 8,5%“, – зауважив Лєсовий.

Банкір наголосив, що курсові зміни, як і раніше, не будуть різкими, поточні коливання можливі, як і в бік незначного зростання, так і в бік зменшення, але день за днем курсові показники все ж таки поволі просуватимуться вгору. На погляд експерта, протягом вересня основні валютні коридори незначно зміняться:  41,2-42 грн/дол. на міжбанку та 41,2-42,2 грн/дол. на готівковому ринку. А за підсумками місяця офіційний курс може бути встановлений в рамках 41,3-41,8 грн/дол.

 

Характеристики валютного ринку наприкінці серпня – початку вересня, за прогнозом банкіра, будуть наступними:   

  • коридори валютних змін: на міжбанку 41-41,7 грн/дол. та 43,5-45,5 грн/євро, на готівковому ринку 41-42 грн грн/дол. та 43,5-46,5 грн/євро;
  • щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,2-0,3 грн, у банках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
  • -різниця між курсами купівлі та продажу: на міжбанку до 0,05 грн за долар, до 0,1 грн за євро, у комерційних банках до 0,5-0,6 грн на 1 долар, до 0,8-1 грн на 1 євро, в обмінних пунктах до 0,6-1 грн на 1 долар, до 1-1,3 грн на 1 євро;
  • тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.

Таким чином, наступного тижня не варто чекати на якісь суттєві курсові зміни. Власне режим “керованої гнучкості” дає змогу сподіватися на відсутність ажіотажу на ринку та рівновагу між покупцями та продавцями. Однак вже у вересні курсові зміни поволі стануть помітні та відчутні, але й вони не будуть захмарними та відбуватимуться в рамках курсових прогнозів урядовців“, – резюмував Лєсовий.

 
 


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ