Не сховають нічого: податкова отримає дані про банківські рахунки українців за кордоном

Фото з мережі Інтернет

Українські податківці отримають доступ до інформації про стан банківських рахунків українських резидентів за кордоном. Це стало можливим завдяки схваленню Звіту про зрілість системи управління інформаційною безпекою в Україні.

Таке рішення було прийнято Глобальним Форумом ОЕСР, повідомили у Державній податковій службі (ДПС). Особливу увагу у звіті приділили процесам обміну інформацією, захисту конфіденційності, управління ризиками, питанням логічного та фізичного контролю доступу, підходів до забезпечення кібербезпеки.

Яку інформацію отримає податкова

Схвалення звіту дозволить запровадити в Україні міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS та звітами в розрізі країн (CbC Reports). Це – необхідна передумова для набрання чинності відповідними міжнародними багатосторонніми угодами, до яких ДПС приєдналася у 2022 році.

Рішення ОЕСР надасть ДПС доступ до інформації про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також іншої фінансової інформації про учасників міжнародних груп компаній в розрізі іноземних юрисдикцій щодо сплати податків, обсягів доходів, видів діяльності, чисельності працюючих та багато іншого.

 

Це сприятиме ефективнішому контролю за дотриманням податкового законодавства та забезпечить прозорість фінансових операцій українців за кордоном.

Що це за система?

Система автоматичного обміну фінансовою інформацією об’єднує 115 країн, зокрема і усі держави-члени Європейського Союзу. Перший такий обмін відбудеться восени 2024 року.

Варто зазначити, що імплементація міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією – частина внутрішньодержавних програм уряду. Крім того, це ще й одне з зобов’язань України як кандидатки на вступ до ЄС та учасниці Глобального форуму ОЕСР.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ