Поляки знову заблокували кордони з Україною: у чергах опинились більш як тисяча вантажівок

Фото з мережі Інтернет

На українсько-польському кордоні, де польські фермери поновили блокування, у чергах до пунктів пропуску перебуває приблизно 1300 вантажівок. Рух не блокується на пункті пропуску "Краківець" та "Шегині-Медика".

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону "Єдині новини", передає кореспондент Укрінформу. "За минулу добу ми бачимо збільшення черг на території Польщі тих вантажних транспортних засобів, які очікують на можливість перетину кордону у бік України", – сказав Демченко.

За його словами, станом на ранок у напрямках трьох КПП, які блокують польські фермери, – "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська – Гребенне" та – у чергах перебуває приблизно 1300 вантажівок, найбільше – навпроти пункту пропуску "Ягодин".

За отриманою від Прикордонної варти Республіки Польща інформацію, сьогодні о 11:30 завершилася акція протесту перед пунктом пропуску "Шегині-Медика".

Речник ДПСУ також відзначив збільшення кількості вантажних транспортних засобів у черзі до пункту пропуску "Краківець", де рух не блокується, тому водії обирають його для перетину кордону. "Станом на ранок навпроти "Краківця" у бік України на території Польщі в чергах перебуває трохи більше як 800 вантажних транспортних засобів", - зазначив Демченко.

Влада Польщі підтримує фермерів

Водночас міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що протести фермерів проти напливу товарів з України виправдані. За його словами, Польща та інші країни, що межують з Україною, нібито "найбільше постраждали від рішення ЄС лібералізувати торгівлю, відкрити ЄС для припливу товарів з України, без мит, без квот".

"Фермери мають законні побоювання, очікування, вимоги обмежити надмірний приплив товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків на територію ЄС, зокрема до Польщі. Ми будемо вести переговори однозначно до кінця, тому що правда на стороні фермерів і Мінагрополітики, яка поділяє схожу із фермерами позицію", – сказав він.

При цьому він наголосив, що у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту. І для прикладу навів ситуацію із зерновими.

"Можливо, це буде потрібно щодо цукру, м'яса птиці. Ми будемо вносити пропозиції до ЄК, але ми також хочемо встановити це у відносинах з Україною", – заявив Секерський.

У ЄС підтримали Україну, а не Польщу

Раніше Business Inside повідомляв, що ЄС не запроваджуватиме квот для деяких українських продуктів – оскільки ЄК відповіла відмовою на відповідний запит Польщі. Ба більше, ЄК готує проєкт ухвали про продовження безмитної торгівлі з Україною. Очікується, що цей режим діятиме щонайменше до червня 2025 року.

Своє прохання у Польщі обґрунтовували тим, що імпорт української продукції до Європи нібито стає проблемою для країн Західної Європи. Причому йшлося не лише про зерно. Зокрема, зазначали у Польщі, Франція, Австрія та Німеччина порушували питання про загрозу для ринків:

  • птахівництва;
  • фруктів;
  • цукру.

"Ці країни говорять, зокрема, про необхідність поновлення тарифних квот, дія яких зараз припинена за правилами ЄС. Ми звернулися до Європейської комісії з проханням відновити тарифні квоти на деякі чутливі продукти, але це було відхилено Єврокомісією", – розповів міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ