В Україні військові отримають доплату до пенсії: кому виплатять гроші

Фото з мережі Інтернет

В Україні ветерани війни можуть отримати доплати до пенсій. Однак є кілька певних умов для одержання коштів. Учасники бойових дій можуть достроково виходити на пенсію у віці 55 років. Підвищення до пенсійної виплати у розмірі 25% обсягу прожиткового мінімуму можуть отримати пенсіонери. Про це йдеться в матеріалі "На пенсії".

Сумарно розмір пенсії у громадян зі статусом УБД з усіма надбавками (крім пенсій за особливі заслуги) має становити не менше ніж 210% рівня прожиткового мінімуму.

Вік та умови виходу на пенсію можуть відрізнятися. Учасники бойових дій, які не є кадровими військовими, можуть виходити на пенсію на п'ять років раніше і повинні мати страховий стаж. Так, якщо громадянин не був усе життя військовим, проте тепер має статус УБД, для призначення пенсії потрібно обов'язково мати достатню кількість стажу. Зокрема, кадровий військовий може вийти на пенсію на 15 і навіть 20 років раніше, якщо є достатня кількість військової вислуги.

Пенсію військовим за вислугу років призначають:

  • незалежно від віку – якщо є 25 років військової вислуги; льотчикам та підводникам – 20 років;
  • у 45 років – якщо є 25 років стажу, з яких не менше ніж 12 років та 6 місяців вислуги;
  • у 45 років – 20 років вислуги, незалежно від загального стажу.

Деякі види служби можуть належати до вислуги років у подвійному чи потрійному розмірі. Зокрема, у потрійному – за періоди участі у бойових діях (в АТО).


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ