В Україні збираються змінити правила купівлі доларів: кого зачепить

Фото з мережі Інтернет

В Україні можуть запровадити обов'язкове декларування купівлі іноземної валюти – зокрема, доларів. Відповідний законопроєкт №9457 підтримали в антикорупційному комітеті Верховної Ради. Втім це може зачепити не всіх українців, а лише окремих категорій громадян: чиновників, депутатів та суддів.

При цьому, відповідно до документа, декларувати потрібно буде не кожну купівлю валюти – лише якщо вона перевищуватиме 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних на 1 січня звітного року. У 2023 році це 134 тис. грн, або близько 3,5 тис. доларів.

"За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України проєкт Закону ухвалити в першому читанні", – повідомили в комітеті.

Чому хочуть запровадити декларування купівлі валюти

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що оскільки "курси валют досить динамічні і часто суттєво змінюються", навіть подвійна конвертація може принести додаткові доходи. Тобто, наприклад, гривня – долар; долар – гривня.

Як результат, залежно від різниці в курсах та обсягах конвертації такі доходи можуть досягати величезних розмірів. Зокрема, мільйонів гривень.

Необхідність запровадження такої норми продиктована можливістю заробити на обміні валют додаткові гроші, які без вказування в декларації фактично будуть заховані від держави. Крім того, ці кошти "можуть стати зручною лазівкою для легалізації особами своїх незаконно придбаних активів".

"Декларування інформації про правочини купівлі-продажу валюти, з одного боку, дає змогу доброчесним суб’єктам пояснювати природу тих доходів, які у них утворилися внаслідок валютно-обмінних операцій. З іншого боку, цей обов’язок унеможливлює недоброчесним суб’єктам легалізацію неправомірної вигоди, необґрунтованих активів тощо, пояснюючи, що це є наслідком здійснення валютно-обмінних операцій", – наголошується у документі.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ