Чи будуть відключення електроенергії з 1 жовтня: до чого готуватись

Фото з мережі Інтернет

В Україні з 1 жовтня не вводитимуть графіки відключення електроенергії. Такі графіки є, проте вони розроблені лише у разі дефіциту електроенергії чи аварій. Значні проблеми можуть виникнути лише у разі атак РФ на енергосистему.

"Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Вдень спостерігається профіцит потужностей. Тому застосування відключень з 1 жовтня в будь-якому регіоні країни не планується", – зазначають у прес-службі Міненерго.

 

Відключення споживачів можливі у разі пошкодження енергетичної інфраструктури ворогом під час обстрілів, як це відбувалося минулого опалювального сезону. Враховуючи, що в деяких регіонах виникли ситуації з несправедливим розподілом електроенергії між споживачами, оператори системи розподілу розробили та заздалегідь опублікували графіки можливих відключень.

До речі, графіки відключень у більшості регіонів уже розробили. Далеко не факт, що їх застосовуватимуть, проте зразкове розуміння, як довго можуть тривати відключення, є. Наприклад, у Львівській області діяти вони почнуть лише за розпорядженням "Укренерго" та за необхідності скоротити споживання. При цьому тривалість відключень може становити до двох годин поспіль та до чотирьох годин на добу.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ