Україну заполонили фальшиві гривневі купюри: у НБУ розповіли, як розпізнати підробку

Фото з мережі Інтернет

В Україні час від часу банки вилучають у громадян фальшиві купюри. Важливо знати, як виглядає підробка, щоб розпізнати її у своєму гаманці. Експерти розповіли, на які ознаки слід звертати увагу. Так, перевірка справжності гривневої банкноти складається з кількох етапів.

1) На дотик перевіряється банкнотний папір та рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти, що забезпечується спеціальним видом друку.

2) Проти світла візуально перевіряються:

  • наявність водяних знаків на банкноті;
  • наявність наскрізного елемента – фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу, виконаного з лицьової та оборотної сторін, набуває цілісного вигляду без розривів та зсувів при розгляді банкноти проти світла;
  • наявність повністю зануреної в товщу паперу захисної стрічки, на якій за допомогою збільшувального скла при розгляді банкноти проти світла можна побачити у прямому та перевернутому вигляді зображення цифрового позначення номіналу, написи "ГРН" та зображення малого Державного Герба України.

Можна також перевірити справжність купюри, змінюючи кут її нахилу. Виконані оптично-змінними фарбами зображення змінюють колір під час розгляду банкноти під різними кутами зору. А також при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

Якщо у вас виникли сумніви щодо справжності та платіжності гривневої банкноти або купюри іноземної валюти, потрібно звернутися до банків, які передають ці банкноти для проведення досліджень Національному банку України. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ