Будуть «сюрпризи»? Українцям розповіли, якого курсу долара очікувати до кінця 2023 року

Фото з мережі Інтернет

Попри похмурі прогнози, що передрікають стрімке зростання курсу долара в 2023 році, вартість американської валюти поки що не зростає. Навіть більше, останніми днями долар обрушився вниз, і зараз його вартість тримається стабільно нижче за 39 гривен. Провідні фахівці компаній, які займаються аналітикою фінансового ринку, дали свої прогнози, яким буде курс долара наприкінці поточного року, пише apostrophe.

Зокрема, аналітики з компанії Morgan Stanley налаштовані доволі скептично щодо міцності української національної валюти. Вони вважають, що протягом року гривня неминуче та досить відчутно просяде. Не до 1/50 долара звичайно, як прогнозували ще кілька місяців тому, але до 1/45 цілком імовірно. У такому разі курс долара на кінець 2023 року становитиме 45 гривень.

 

На відміну від своїх колег, фахівці з інших аналітичних компаній, таких як Concorde Capital, Dragon Capital, ICU, IER/GET, Oxford Economics і Sense Bank, пророкують гривні більш завидне майбутнє. Вони вважають, що долар за рік не зросте. Його максимальна вартість під завісу року може становити 43 гривні. А за найбільш сприятливого сценарію для української валюти, долар можна буде купити за 36,6 гривні, тобто за фіксованим курсом Нацбанку.

Поки що гривня зміцнюється, незважаючи на війну в Україні. Втім, аналітики вважають, що це – сезонне явище. Зараз багато аграріїв, які зуміли заробити валюту на продажі свого торішнього врожаю, активно обмінюють долари на гривні. Вітчизняна валюта їм потрібна, щоб зробити необхідні закупівлі для проведення весняно-польових робіт. Тому на ринку немає дефіциту готівкового долара.

До того ж, дуже великий позитивний вплив на стабілізацію гривні має фінансова допомога західних партнерів. Валютні надходження, які приходять до нашої країни, допомагають підтримувати внутрішній ринок грошей у рівновазі. Завдяки цим факторам Нацбанк останніми днями майже не продає свій доларовий запас заради стабілізації національної валюти. Гривня і так стабільна.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ