Про справедливість можна забути? Кому в Україні не підвищать пенсію, а кому заплатять понад 96 000 гривень на місяць

Фото з мережі Інтернет

В Україні в рамках березневої індексації пенсій виплати підвищили понад 10 млн. осіб. При цьому без підвищення лишилися ті, хто вже отримує 20,9 тис. грн. Крім того, частина українців на заслуженому відпочинку мають середню виплату у розмірі 96 тис. грн - йдеться про суддів у відставці.

Максимальний розмір підвищення пенсій складає 1500 грн. Таке обмеження ухвалили через обмежений в умовах повномасштабної війни бюджет.

Другий етап підвищення пенсій очікується у липні. Тоді пенсії підвищать на 19,7% тих українців, які отримували виплати за особливими правилами. Йдеться про вчених, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування. Найбільша надбавка складе 1500 грн, а мінімальна - всього 100 грн.

Зазначимо, що в Україні 2023-го скасували індексацію прожиткового мінімуму для непрацездатних. Тобто мінімальну пенсію залишать на рівні 2093 грн. Також не зміниться і розмір доплати за стаж понад встановлену норму (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Зазначимо, у рамках березневого осучаснення пенсій збільшення в середньому становило близько 400 грн. Розрахунковий розмір виплати (не враховуючи всіх можливих надбавок) підвищили на 19,7%.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ