Допоможе зберегти до 10% тепла: як утеплити двері в квартирі всередині та зовні

Фото з мережі Інтернет

Утеплювати на зиму необхідно не тільки, та й двері. Грамотний підхід до утеплення вхідних дверей у квартиру і тим більше приватний будинок допоможе підвищити температуру в приміщенні, адже тепловтрати через двері можуть досягати 10%.

 
 

Це стає особливо важливим, коли зникає опалення, адже в такому разі головним завданням мешканців стає збереження тепла у приміщенні.

Навіщо утеплювати вхідні двері

Металеві вхідні двері встановлюються в першу чергу для від злому. А ось проти холодів вони практично безсилі.

За рахунок високого ступеня теплопровідності металу, його температура всередині та зовні, як правило, майже не відрізняється. Це призводить до інтенсивного охолодження квартири.

Крім того, різниця температур самих дверей та повітря в приміщенні може призвести до появи конденсату. Він у свою чергу є однією з основних причин корозії дверей та вбудованих у неї механізмів.

Чим утеплювати двері зсередини

saucyintruder.org

Найбільш ефективно утеплити двері можна тільки за допомогою їхнього розбирання. Тоді теплоізолятор закладається всередину дверного полотна. Для цього можуть використовуватись такі матеріали:

 • Поролон, спінений поліетилен з фольгованим покриттям

Завдяки властивості відбивати тепло, фольга на поролоні зберігає до 70% нагрітого повітря. Решту тепла зберігає сам спінений поліетилен. Такий матеріал легко монтується – часто одна сторона поролону вже має клейку стрічку. Однак поролон має не найбільший термін служби, до того ж він легко спалахує.

 • Ізолон

Матеріал має відмінну теплоізоляцію, тому може укладатися навіть тонким шаром. Також ізолон здатний заглушувати шуми. Однак краще він підходить для утеплення вхідних дверей, зроблених з деревини, а не металу.

 • Пінополіуретан

Його відносять до групи синтетичних будівельних продуктів і найчастіше називають "монтажною піною". Матеріал наноситься на поверхню наливним способом. Економний варіант, витрачається мінімальна кількість матеріалу. Пінополіуретан добре запечатує щілини, тому найчастіше застосовується для закупорки зазорів між дверима та дверною коробкою.

 • Пінополістирол

За способом застосування схожий на пінополіуретан, проте коштує дешевше. З мінусів: слабке блокування шумів.

 • Наповнювачі

Це силіконові та мінеральні матеріали. Наповнювачі із силікону добре утримують тепло, але не справляються із блокуванням шумів. Мінеральні наповнювачі славляться функціональністю та нешкідливістю та суттєвих недоліків не виявляють.

 • Мінеральна вата

Це волокнистий утеплювач. Він чудово виконує своє завдання протягом багатьох років, проте при намоканні матеріал стає майже марним. Важливо: волокна вати сильно кришаться, тому з матеріалом потрібно працювати у спецодязі та окулярах.

Чим закупорити щілини у дверях

Крім утеплення самого дверного полотна, слід подбати про те, щоб при закриванні дверей не було щілин. Через них у квартиру чи будинок буде потрапляти холодне повітря, навіть якщо самі двері добре тримають тепло.

Щілини виникають як навколо дверної коробки, так і між дверима і дверною коробкою. У першому випадку рекомендується "задути" щілини герметиком. Алгоритм дій такий:

 • малярним скотчем по краю заклеюється лиштва;
 • після цього наклеюються шпалери і щілина заповнюється герметиком;
 • потім акрил простягається спеціальним бруском, і з його допомогою видаляються надлишки герметика.

Щілини між дверною коробкою та полотном усувають за допомогою проклеювання гумових ущільнювачів по периметру. У цьому випадку важливо правильно підібрати товщину – , якщо вона буде надмірною, двері можна пошкодити при закритті.

Відмінно для цих цілей підходять стрічки-самоклейки. Стрічки можуть бути гумовими чи пластиковими. Незалежно від матеріалу, вони недорогі та нескладні в установці.

Стрічки, що самоклеяться для утеплення дверей

З одного боку не мають клеючий шар, який за умови підготовки поверхні для наклеювання щільно зчепляється. Клеїти потрібно так:

 • місце монтажу очистити від пилу та знежирити;
 • відміряти необхідну довжину стрічки, відрізати з невеликим запасом (до 1 див).
 • відокремити захисну плівку на 5-10 см;
 • додати стрічку до дверної коробки (краще починати зверху від кута);
 • у міру приклеювання звільняти від захисного паперу;
 • Стрічку в процесі монтажу щільно притискати.

Існують такі ж стрічки без клейкої основи. Їх можна прибивати до дверей короткими цвяхами.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ