Повідомляє Патріоти України 12.12.2022 08:23
На найближчий тиждень, з 12 по 18 грудня, якщо не відбудеться жодного нового катаклізму, курс долара коливатиметься незначно: у межах 40-41 гривні. Проте, якщо ворог розпочне нову ракетну атаку, і в країні станеться тривалий блекаут, то гривня може помітно, хоч і ненадовго, зміцнитися.Такий прогноз ситуації на ринку валют дає директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" Герман Марченко.
За словами експерта, наступного тижня стабільність курсу валют підтримуватиметься як економічними, так і психологічними факторами. У нинішній ситуації немає причин для зростання курсу долара, як і немає причин для зміцнення гривні.
Серед економічних факторів, які утримують гривню від падіння, Марченко називає такі:
Серед психологічно факторів експерт виділяє такі:
"Сукупність цих факторів дозволяє зробити оптимістичний прогноз на наступний тиждень: долар не перетне позначку 41 грн", - переконаний Марченко.
Водночас він прогнозує, що у разі нової ракетної атаки і тривалого блекауту (понад 5 діб) різко зросте попит на гривню. При цьому українці почнуть активно продавати готівкову іноземну валюту, що призведе до зміцнення гривні.
"Відповідно курс долара може знизитися максимум на 2-3%. Головна причина такого зміцнення національної валюти полягатиме у збільшеному попиті на готівку. Розуміємо, що при блекауті "цінність" готівкової гривні значно зросте", - пояснив Герман Марченко.
Але як тільки енергетикам вдасться повернути хоч якесь енергопостачання, курс долара знову зросте до теперішніх показників, вважає експерт.
А ось аналітик компанії RoboForex Андрій Гойлов вважає, що курс долара незабаром стане вищим за будь-якої ситуації. На жаль, великі проблеми в енергетиці не можуть не погіршити економічну ситуацію в країні. А відповідно, це призведе до подальшого ослаблення національної валюти.
"На готівковому валютному ринку гривня до долара США закріпилася під рівнем 40,00, а євро досяг позначки 39,50. Поточна криза в енергетиці скоро негативно позначиться на реальному секторі економіки, що призведе до зростання попиту на імпортні товари. Останнє негативно вплине на курс гривні у середньостроковій перспективі", - вважає Гойлов
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.