В НБУ розповіли, що буде з курсом долара найближчим часом: чого очікувати

Фото з мережі Інтернет

Офіційний курс гривні найближчим часом не змінюватиметься. У Нацбанку не бачать для цього підстав. Про це Delo.ua розповів заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук. Відповідаючи на запитання про можливість перегляду офіційного курсу в найближчому майбутньому, він відповів: "Зараз підстав для цього немає".

Водночас Ніколайчук наголосив: липневе коригування курсу гривні, а також "інші заходи НБУ щодо валютного регулювання" покращили ситуацію на валютному ринку. Зокрема, якщо до корекції Нацбанк, за його словами, витрачав на підтримку гривні близько 4 млрд доларів на місяць, то вже в серпні обсяг інтервенцій склав 1,3 млрд доларів.

"А з урахуванням коштів, які міністерство фінансів продає зі свого рахунку в одному з державних банків [на які також приходить міжнародна допомога], сума валютних інтервенцій з боку держави зараз приблизно вдвічі менша, ніж у травні-червні", – розповів заступник голови НБУ.

Крім того, підкреслив він, коригування "мало дуже потужний короткостроковий ефект". "З огляду на те, що більша частина експортерів притримувала виручку, обсяги продажів валюти після 21 липня були суттєвими", – пояснив він. Визнавши втім, що "далі ця хвиля зменшилася".

Станом на 17 серпня офіційний курс гривні до долара становить 36,5686 грн/$. До євро – 36,5137 грн.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ