Як порахують пенсії тим, хто служить у ЗСУ: з'явилося роз'яснення

Фото з мережі Інтернет

В Україні сотні тисяч осіб служать у складі ЗСУ. Усі вони мають право зарахувати термін служби у свій стаж (також враховуватиме висока зарплата в цей період). Однак, для цього необхідно надати підтвердження своєї служби.

 
 

Як йдеться у роз'ясненні на "Юридичному порталі України", згідно зі статтею 8 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Для підтвердження військової служби, а також служби цивільної оборони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів держбезпеки, розвідувальних органів приймаються:

  • військові квитки;
  • довідки архівних та військово-лікарських установ.

Також підійдуть довідки військових комісаріатів, військових частин та установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, Держприкордонслужби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, податкової та пенітенціарної.

Військова служба у складі діючої армії під час бойових дій, у тому числі і під час міжнародного боргу, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, що видаються порядку, визначається Міноборони.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ