В Україні 14 мільйонів осіб мають пояснити джерело своїх доходів: у Зеленського розповіли про реформу

Фото з мережі Інтернет

В Україні держава не знає походження доходів близько 14 млн осіб. До 50% економіки перебуває у тіні, і у процесі податкової реформи доведеться вивести прибутки з тіні. Про це заявив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма, повідомляє ZN.

Цей факт важливий з огляду на те, що під час податкової реформи "10-10-10" держава планує зменшити податкове навантаження в країні. Але треба знайти відповідні компенсатори.

 

Так, заступник голови ОП наголосив, що підвищення податків не є вирішенням економічних проблем України. "Підвищення рівня податків майже ні до чого не призведе: можна у 3-4 рази підняти, але це вб'є бізнеси в Україні", – констатував Шурма.

"Йдеться не про те, щоб не зробити ліберальні ставки податків, а щоб люди сплачували податки", – додав він. На його думку, потрібно два роки, щоб податки почали сплачувати усі.

Шурма зазначив, що рішення про податкову реформу "10-10-10" буде ухвалено лише після того, як буде досягнуто розуміння компенсаторів доходів бюджету. Окрім того, Україна має намір провести консультації з міжнародними партнерами.

"Ми маємо визнати, що фінансово вижити в цій ситуації ми зможемо за допомогою наших міжнародних партнерів. Зараз ключова річ – це підтримка наших партнерів: до 60% отримуємо від партнерів. Будь-яке рішення щодо податків буде схвалено після консультацій із нашими партнерами та тими, хто фінансово нас підтримує", – сказав він.

 

Шурма уточнив, що базова концепція податкової реформи залишається незмінною – "10-10-10-3": 10% – податку на прибуток, 10% – ПДФО (податок на доходи фізосіб), 10% – ПДВ (податок на додану вартість) та 3% – військовий збір. Наразі ПДВ становить 20%, ПДФО – 18%, військовий збір – 1,5%, а податок на прибуток, який хочуть замінити на податок на виведений капітал, становить 18%.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ