Як дізнатися про розмір субсидії: правила розрахунку

Як самостійно розрахувати субсидію та що для цього потрібно

Фото з мережі Інтернет

У Мінсоцполітики розповіли, як українці можуть самотужки розрахувати субсидію та які фактори потрібно врахувати. Для цього потрібно знати доходи сім'ї. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Як зазначається у повідомленні, розмір субсидії розраховується, як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов'язкового платежу.

Отож, якщо громадянин знає дохід сім'ї, а також членів сім’ї і осіб зі складу домогосподарства, то він зможе самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії.

"Постановою КМУ від 06.08.2014 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з постановою КМУ від 27.07.1998 1156, розмір обов’язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу", — зазначили у Мінсоцполітики.

Окрім того, важливо знати, що житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони. Ознайомитися детальніше із нормативами споживання житлово-комунальних послуг, які враховуються при розрахунку субсидії, можна за цим посиланням.

Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики ще торік визначили критерії, за якими людина може стати отримувачем субсидії на житлово-комунальні послуги.

Окрім того, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт 7531. Він передбачає, що на період дії воєнного стану забороняється примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ