Безробітних українців залучатимуть до громадських робіт: заява Шмигаля

Фото з мережі Інтернет

Тепер безробітних в Україні залучатимуть до громадських робіт. Ідеться про розбір завалів, будівництво захисних споруд, сільгоспроботи. До речі, за це громадяни матимуть змогу отримувати мінімальну зарплату.

"Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт. Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні або сільськогосподарські роботи", – сказав прем'єр.

 
 

Що важливо, держава платитиме мінімальну зарплату українцям, долученим до суспільно корисних робіт. "Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави і відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу держава не має для цього ресурсів. Усі повинні або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту", – пояснив Шмигаль.

Нагадаємо, в Україні влада починає впроваджувати новий великий проєкт грантової безповоротної підтримки нових бізнесів. Так, 21 червня затвердили три програми грантового фінансування. Наразі українці, які бажають запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тис. грн у межах урядової програми "єРобота".

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що учасником програми може стати будь-який українецьякий не працює на інших підприємствах і не веде інший бізнес, повідомляється на урядовому порталі. Щоб отримати грант, необхідно:

  1. подати заявку через портал Дія або відділення Ощадбанку;

  2. додати у заявку бізнес-план.

Після подання заявки у період 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту. Якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти буде перераховано на рахунок.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ