Чому долар злітав під 40 грн і чи «чесним» є нинішній курс. Усі деталі

Фото з мережі Інтернет

Курс долара в банках та обмінниках України, що перебуває на рівні близько 35-36 грн, є обґрунтованим. Серед причин цього – війна та зупинення близько 50% економіки.

Різкий стрибок його під 40 грн раніше стався через очікування обмінниками дій банку після відмови НБУ від фіксації роздрібних курсів. Про це розповів в інтерв'ю Obozrevatel TV директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Він наголосив, що на курс також суттєво впливає неможливість експорту основної продукції України – агро- та металу. "Результат – необхідна валюта в країну не надходить. Крім того, наші айтішники почали відчувати проблеми зі здійсненням контрактів, через що валюта в Україну також не надходить", – розповів він. Водночас Несходовський наголосив: утримувати офіційний курс на рівні 29,25 грн – необґрунтовано. Тому що "від цього фактично виграють [лише] імпортери, які купують за заниженим курсом".

 

Чому курс злетів після того, як НБУ "відпустив" курс для банків

За словами Несходовського, після того, як Нацбанк оголосив про відмову від фіксації роздрібних курсів, курс долара злетів під 40 грн через очікування обмінників дій банків. Проте самі банки, за його словами, домовилися збільшувати курс плавно, через що він встановився на обґрунтованих 35-36 грн/долар. "Банки почали збільшувати свій курс поступово. Я так розумію, там була домовленість щодо збільшення його не більше ніж на 50 коп./добу. Після цього відбулося вирівнювання курсів у банках та обмінниках – і ми досягли обґрунтованої рівноваги приблизно 35-36 грн/долар", – підкреслив експерт.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ