Робота в Польщі для українців: де найбільше потребують робочої сили

Фото з мережі Інтернет

З початку війни на території нашої держави в українських біженців, що виїхали за кордон, зокрема в Польщу, постало питання пошуку роботи. Комусь, якщо володієш спеціальними навичками та головне — мовою, знайти її достатньо легко, іншим для цього знадобиться чимало часу та нервів.

Насправді сайтів пошуку роботи існує чимало, це може бути і work.ua, і rabota.ua, і jooble, і europeservice тощо. В основному пропонують роботу, орієнтовану на чоловіків, оскільки підприємства потребують саме їхньої сили. Однак через великий наплив біженців (станом на 19 квітня в Польщу вже виїхало 2,8 млн українців), а саме жінок, роботодавці намагаються переформатовувати свою роботу під них.

 
 

Так, за даними europeservice, українським жінкам пропонують такі вакансії:

  • працівник підприємства Balcerzak в місті Слава (заробітна плата 119-150 грн за годину нетто, проживання надається, графік 6 днів на тиждень по 10 годин);
  • працівник на виробництво мʼясної продукції в Познань (заробітна плата 35700-42000 грн, графік 6 днів на тиждень по 10-12 годин, проживання надається);
  • працівник на виробництво електричних пучків у Люблін (заробітна плата 115 грн за годину, графік 5-6 днів на тиждень по 12 годин на день, проживання надається).

Чоловікам пропонують значно більше вакансій. В додаток до вищезгаданих, можна знайти ще такі:

  • працівник на меблевому виробництві (25200 грн заробітна плата, графік по 10 год 6 днів на тиждень, проживання безкоштовне);
  • працівник на дорожніх роботах (111-138 грн за годину, графік по 12 годин 5 днів на тиждень, проживання безкоштовне);
  • працівник виробництва LG Electronics (112 грн за годину, графік 6 днів на тиждень по 10 год, проживання безкоштовне).

Також українці шукають роботи, де не є обовʼязковим досконале володіння польською мовою. В основному це компанії, що орієнтуються на російсько- чи україномовних людей, приміром, консультант українців у банку.

Матеріальна допомога для біженців у Польщі

Українські біженці в Польщі можуть отримати додаткову матеріальну щомісячну допомогу від ООН у розмірі 700 злотих (близько 4900 грн).

Обов'язковою умовою є перетин польсько-українського кордону безпосередньо, а не через треті країни. А ось мати PESEL чи банківський рахунок не обов'язково.

Гроші можуть отримати до 4-х осіб з однієї сім'ї. На першого виділяється 700 злотих, а для кожного наступного – 610.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ