Повідомляє Сьогодні 16.04.2022 18:23
З початку повномасштабної війни на території України станом на 15 квітня 2022 року в Польщу виїхало 2,7 млн українців, в Румунію понад 732 тис, в Угорщину — більше 454 тис. тощо. Чимало тих, хто ще не виїхав, але збирається це зробити в найближчій перспективі, цікавиться питанням: скільки коштів потрібно для життя на перший час за кордоном.
Відразу зазначимо, що перевозити валюту надійніше все-таки на банківських картах, оскільки кількість біженців достатньо велика, всім потрібно обміняти національну валюту на валюту тієї країни, до якої приїхали (в нашому випадку Польщі). Відповідно обмінники переповнені гривнею, а реалізувати таку кількість в буквальному сенсі немає куди.
Тож, як радять фінансові експерти та НБУ, гроші варто зберігати на банківській карті або обміняти валюту безпосередньо в банках чи обмінниках на території України (тим паче НБУ дозволив українцям купувати валюту).
Раніше ми разом з економістом Олексієм Кущем розповідали, що для комфортного життя в іншій країні на перший час вам потрібно мати щонайменше три середні зарплати (це орієнтовно 45 тис. грн). Однак, не всі мають в запасі такі гроші, особливо під час війни. Та після майже двох місяців війни на території України, європейські країни реалізували програми допомоги українцям.
Також після прибуття в Польщу українці можуть скористатися допомогою, яку пропонує польський уряд (харчування, житло та іншу необхідну інформацію). Варто звернутися в один з цих пунктів за адресами:
Польща і загалом її мешканці дійсно підтримують українців, варто лише звернутися за допомогою. Тож, можемо з впевненістю сказати, що навіть з сумою в 0 гривень у Польщі ви не пропадете.
Українці, які приїхали до Польщі з 24 лютого, зможуть отримати допомогу "Сім’я 500+", починаючи з 26 березня.
Програма допомоги передбачає державну підтримку сімей з дітьми. Українські родини, які мають неповнолітніх дітей на утриманні, можуть подати заявку на отримання щомісячної допомоги у розмірі 500 злотих на кожну дитину (трохи менше 3,5 тис. грн).
Зазначається, що виплата допомоги не залежить від доходу родини, а подати заявку українською мовою можна на Платформі електронних послуг PUE ZUS.
Для подання заяви необхідно:
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.