Повідомляє Сьогодні 24.03.2022 10:23
Після введення в Україні воєнного стану масово активізувалися шахраї, які готові нажитися в буквальному сенсі на будь-чому. Вони шукають різноманітні способи, як виманити чужі гроші.
Зокрема, однією з таких є небезкоштовна допомога перетнути кордон. Схема працює просто: вам видають довідку про непридатність до служби або ж термінову операцію, приміром у Польщі, і з цими документами ви, як запевняють шахраї, безперешкодно перетинаєте кордон ( адже "там є своя людина").
Про такі випадки повідомляли, зокрема, прикордонники Чернівецького загону. Приміром, вчора, 21 березня, службовці виявили підроблені довідки з військкомату у вісьмох чоловіків віком від 20 до 54 років.
Особи з фальшивими довідками про непридатність до військової служби розповіли, що "купилися" на оголошення в інтернеті, в яких пропонували гарантований виїзд за кордон.
Нам трапилися такі оголошення про своєрідну допомогу перетнути кордон. Подібна реклама зʼявляється і в Instagram, і в Facebook. До неї зазвичай прикріплюється посилання на телеграм-канал.
Подібні пропозиції зазвичай заманюють чоловіків віком від 18 до 60 років. І це цілком зрозуміло. Тільки памʼятайте, що небезпека подібних оголошень в тому, що такі дії є порушенням законодавства України в умовах воєнного часу. Винятками є:
А про великий ризик, що ці гроші у вас заберуть і ще й на кордоні до відповідальності за хабар притягнуть, навіть і нагадувати не потрібно.
Українці в соцмережах скаржаться, що стали отримувати дивні СМС про нібито нарахування допомоги від держави в розмірі 6,5 тис. грн. У повідомленні також є посилання, на яке просять перейти.
Текст повідомлень приблизно такий: Vam narahovano Groshovadopomoga PB24 6500grn. Zarahuvatu: "посилання".
Проте текст і розмір "допомоги" можуть бути іншими, головне, що скрізь є фішингове посилання, на яке в жодному разі не можна натискати.
За допомогою такого посилання шахраї можуть викрасти ваши дані й отримати доступ до банківських рахунків або заподіяти шкоду вашому пристрою і вимагати кошти за розблокування.
Нагадаємо, що під час війни в Україні активізувалися телефонні шахраї. Вони масово обдурюють людей, викрадаючи особисті дані та блокуючи телефони — варто лише натиснути кнопку.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.