Повідомляє Курс 14.03.2022 10:23
З початку війни легальні угоди з купівлі нерухомості стали неможливими. Альтернативні схеми купівлі-продажу - оформлення договору за дорученням, заповітом - можуть призвести до втрати і грошей, і купленого житла.
Угоди з купівлі-продажу нерухомості під час воєнного стану можуть бути згодом визнані судом недійсними через те, що з початку війни не працює Держреєстр майнових прав на нерухоме майно.
Купівля квартир та будинків, вчинена за схемами в обхід Держреєстру, не може вважатися повністю захищеною, попередили в Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АСНУ).
Як повідомляється в прес-релізі, АСНУ рекомендує до завершення воєнного стану утриматися від операцій з нерухомістю і не радить укладати угоди за різними схемами. Серед ризикових схем там виділили:
Президент Асоціації Юрій Піта зазначає, що практика використання законодавчих лазівок раніше застосовувалася під час мораторію на купівлю-продаж земель с/г призначення. Але будь-яка з подібних схем не є на 100% юридично захищеною.
В АСНУ вказують, що в умовах війни будь-які операції з нерухомим майном є вкрай небажаними та ризикованими. Рієлтори нагадують про положення ст. 233 Цивільного кодексу, згідно з яким суд може згодом визнати правочин недійсним, якщо він був вчинений під впливом "важкої обставини".
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.