Повідомляє Сьогодні 09.03.2022 10:23
Війна в державі змусила українських жінок тікати до Польщі з метою вберегти себе та своїх близьких. По приїзду в сусідню державу виникає гостра потреба в роботі, аби було на що в подальшому забезпечувати сімʼю. Польські роботодавці з розумінням ставляться до цього та переформатовують свою роботу.
Про це розповіли в аналітичному центрі компанії з працевлаштування Gremi Personal.
Жінки зможуть працювати у:
Агенції з працевлаштування та місцеві органи влади аналізують попит на працівників в окремих містах, намагаючись створити найкращу пропозицію для українських жінок. Вони збирають інформацію про вакансії та форми підтримки, якими можуть скористатися жінки з дітьми, щоб мати можливість працювати, а також надають юридичну допомогу.
За словами генерального директора компанії з працевлаштування Gremi Personal Томаша Богдевича, вони планують зібрати більшу групу жінок в одному місці, щоб мати можливість догляду за дітьми. Одним із таких рішень є, по-перше, розміщення жінок і дітей разом, щоб вони могли позмінно працювати і доглядати за дітьми.
"Наприклад, двох жінок з дітьми, які живуть разом, можна так розділити, що одна працює 4 години і доглядає за своїми дітьми та дітьми сусідів по кімнаті, а потім вони змінюються – перша повертається і бере на себе опіку, щоб інші могли піти на роботу. Це важливе рішення, тому що жінки не почуватимуться самотніми і діти будуть під доглядом", — говорить він.
Ще однією проблемою, яку зараз намагаються розв’язати місцеві органи влади, щоби полегшити доступ до ринку праці українським жінкам є опіка над їхніми дітьми.
Польські школи готові приймати учнів з України, проте з дитсадками можуть виникнути проблеми: як і в Україні тут невистачає місць для малюків у садках. Нині місцеві влади працюють над рішенням з розширення груп для прийому українських дітей.
До початку війни у Польщі знаходилося 1,5 мільйона працівників з України.
З них 60% були зайняті у виробництві, 10,8% у сфері послуг і 8,5% у будівництві та по 7% в торгівлі та логістиці. Понад 60% серед працюючих громадян України були чоловіки.
З початку війни до України повернулося 80 тис.людей, більшість з них – чоловіки.
Як обміняти гроші українським переселенцям?
Без ускладнень і спекулятивних змін курсу валюту гроші можна обміняти за адресами:
Деякі інші обмінні пункти відмовляються приймати гривні. Причина в тому, що за останні дні української валюти здали стільки, що їхня конвертація в злоті просто перестала окупатися. Тож, заради своєї безпеки, зберігайте гроші на банківській картці або обмінюйте валюту безпосередньо в Україні.
Нагадаємо, що в 11 країнах Європи запровадили безкоштовний проїзд на залізниці для українців. Щоб скористатися пропозицією, достатньо показати паспорт.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.