Українця злякала камера на банкоматі: чи це небезпечно

Фото з мережі Інтернет

Українець у мережі повідомив, що виявив на банкоматі Ощадбанку камеру, яка може записувати, як клієнти вводять PIN-код картки. Він заявив, що за її допомогою працівники банку та люди, які обслуговують банкомат, мають доступ до відео, де видно цей код. Однак у банку повідомили, що камера фіксує лише факт видачі готівки, а при введенні PIN вона вимикається.

"Вчора виявив у банкоматі камеру, яка записує як ви вводите PIN-код. Після звернення на гарячу лінію прислали людину, яка обслуговує банкомати. За його словами, камеру встановили вони на прохання банку. Також людина показала зображення з цієї камери. У центрі зображення – клавіатура банкомату", – написав у своєму Facebook користувач Олександр Мельник.

Фото із соцмережі
 
 
 

Як написав у коментарях до посту співробітник Ощадбанку, на кожному банкоматі можна знайти таку камеру. "У частини вона знаходиться збоку, у частини – зверху, і фіксує факт видачі готівки. При введенні PIN-коду вона вимикається", – написав Ігор Соколенко.

Як безпечно користуватися банкоматами та терміналами?

Навіть при дотриманні всіх правил користування банкоматом в українців можуть виникнути проблеми. Насамперед потрібно вибрати безпечний банкомат, це важливо. Не рекомендується користуватися банкоматами, біля яких розташовані підозрілі люди чи групи людей. Також варто оглянути його, адже шахраї можуть прикріпити на нього спецпристрої, за допомогою яких зчитуються дані.

Якщо ви побачили, що до слота для банківської картки або клавіатури приєднано щось, то не потрібно користуватися цим банкоматом. Не слід відкривати сумки, гаманці, та й зовсім відволікатися, коли проводите операцію зі зняття коштів.

Багато зловмисників цим і користуються. Якщо жертва відволікається, можуть підглянути дані. 

Також у аферистів є кілька схем для наживи через термінали. До речі, зловмисники навчилися дурити не лише українців, а й самі пристрої для поповнення рахунків.

Наприклад, аферист починає на терміналі операцію та не завершуючи її відходить. Він може ввести переказ коштів на свою чи чужу карту, у своїй вказавши суму. Якщо наступний клієнт внесе гроші або вставить картку (якщо користується саме банківським терміналом), відбувається списання коштів по операції шахрая.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ