Повідомляє Бізнес Компаньйон Тернопіль 15.02.2022 19:23
А це призведе до зростання тарифів для тернополян.
Що відбувається?
Головне. На середину лютого тернополяни заборгували 179 млн грн за постачання тепла. Міські тепловики б’ють на сполох, оскільки через борги теплокомуненерго бракує коштів, щоб розрахуватися за газ підприємствами групи “Нафтогаз”. Якщо теплокомуненерго не заплатить вчасно, то втратить можливість отримувати газ для виробництва тепла за пільговою ціною у 7,96 грн за м3 . Ціна газу може вирости у 5 разів, а з нею здорожчає і вартість постачання тепла, якщо не погасити борги. Про це повідомив керівник “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак під час одного з телеефірів.
Дослівно. “У місті критична ситуація. Наше підприємство з минулого року перейшло на нові умови роботи з постачальниками природного газу. Ми не можемо боргувати. На жаль заборгованість загальна складає у багатоквартирних будинках 179 млн грн, з них 102 млн грн протерміновано ще за попередні місяці. Якщо ми вчасно не погасимо борги, то з нами газопостачальник може розірвати договір, коли ми платимо 7,96 грн за м3, як це передбачає меморандум укладений між урядом та “Нафтогазом” і громадами. Нас тоді можуть перевести на так званого постачальника останньої надії. Вартість газу у березні тоді зросте у 5-ть разів. Це призведе до зростання тарифів. Тому прошу вчасно платити за тепло протягом місяця”, - сказав Андрій Чумак.
Чому ціна може вирости?
Керівник “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак закликав тернополян вчасно сплачувати за тепло, щоб зберігати пільговий тариф на газ і уникнути різкого підвищення вартості тепла.
Як рахуватимуть з січня?
28 січня уряд видав нову методику обрахування вартості теплопостачання для багатоквартирних будинків. Дана методика є обов’язковою для застосування усіма теплокомуненерго, включно з “Тернопільміськкомуненерго”. З одного боку ця методика дозволяє більш чітко розраховувати плату за тепло, з іншого — ще раз фіксує відповідальність мешканців за оплату тепла усього будинку, а не лише власної квартири.
Як зазначив, керівник одного з тернопільських ОСББ, радник міського голови з питань розвитку ОСББ, Сергій Лупак, який вивчав нову урядову методику, тепер чіткіше визначено, за що будуть нараховувати. Однак на думку експерта, в урядовій формулі закладено завищені коефіцієнти.
Як зменшують рахунки?
Сергій Лупак зазначив, що у міському виконкомі спільно з ОСББ розробили рекомендації для співвласників багатоквартирних будинків. Ці рекомендації дозволять зменшити рахунки.
Перелічені дані можна встановити на основі інвентарної книги або провівши енергетичний аудит будинку.
Коли інформація про протяжність комунікацій і площі спільного використання буде отримана теплокомуненерго, то розрахунок опалення спільних площ буде відбуватися на основі фактичних даних, а не на основі завищеного коефіцієнту з урядової формули.
Сергій Лупак зазначив, що у згаданому у прикладі будинку, показник розрахований на спільні площі з 14,25 гігакалорій знизився до 6,29 гігакалорій, відповідно рахунок за функціонування теплової мережі у будинку зменшився б в середньому у два рази.
Керівник ОСББ зазначив, що за дорученням міського голови Сергія Надала відповідні рекомендації будуть розіслані усім управителям (керівникам ЖЕКів) та керівникам ОСББ. До 26 лютого вони мають провести відповідну роботу у своїх будинках та повідомити теплокомуненерго про фактичний стан, щоб навіть за новою урядовою формулою, що діє з січня, нарахування були справедливими.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.