Повідомляє Обозреватель 01.02.2022 12:23
В Україні ті фізособи-підприємці (ФОПи), які не приймають оплату картками, готівкою, не користуються терміналами, а натомість надають клієнтам банківські реквізити свого рахунку, можуть не використовувати реєстратори розрахункових операцій. Вони для більшості ФОПів стали обов'язковими з 1 січня 2022-го.
Як роз'яснив на своїй офіційній сторінці в Telegram голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, "Розрахункова операція на рахунок ФОПу у форматі IBAN не вважається розрахунковою операцією, це банківська операція. Тому в такому разі не потрібно використовувати РРО" , – зазначив автор ідеї щодо фіскалізації бізнесу.
Більшість ФОПів уже встановила РРО
В Україні більшість ФОПів уже користується РРО. Щодня їхня кількість значно збільшується і вже становить близько 350 тис. Проти виступила лише частина бізнесу, яка не може показати свої реальні обороти з якоїсь причини. Серед таких причин: спроба приховати від податкової свої обороти, продаж контрабанди.
Водночас мітинги створюють помилкові враження про те, що більшість ФОПів нібито виступає проти реєстраторів. Насправді та частина бізнесу, яка працює за правилами, насамперед зацікавлена у тому, щоб за правилами працювали й їхні конкуренти. Інакше створюється спотворена ситуація, за якої "сірий" бізнес має конкурентну перевагу порівняно з "білим".
ФОПи самі ж розповсюджують міфи про РРО
Серед ФОПів активно поширюють цілу низку міфів, зазначає Гетманцев. Наприклад, про те, що вже скасували вимоги встановлювати РРО до січня 2022-го (насправді йдеться лише про ідею знизити штрафи за відсутність реєстраторів). Крім того, нібито при РРО потрібно кодувати всі товари (насправді лише ті, за які потрібно сплачувати акциз – пальне, алкоголь, тютюнові вироби).
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.