Частині українців з 1 січня значно підняли пенсії. Подробиці

Фото з мережі Інтернет

Відповідно до обіцянок Кабміну та закладених до Держбюджету показників в Україні з 1 січня 2022 року підвищилися розміри пенсійних виплат для деяких груп пенсіонерів. Патріоти України пропонують ознайомитись з тим, хто вже зараз потрапив до лав «щасливчиків».

Так, перш за все йдеться про осіб, які отримали інвалідність під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Згідно з даними Міністерства соціальної політики, з 1 січня 2022 року пенсійні виплати для них будуть не менше 14 тис. 600 грн за І групою інвалідності; 9 тис. 500 грн — за ІІ групою інвалідності; 7 тис. грн — за ІІІ групою інвалідності.

Крім того, уряд встановив з 1 січня 2022 року мінімальну пенсійну виплату на рівні не менше 7 тис. 800 грн. кожному з непрацездатних батьків, дружині (дружині) захисників, які загинули в зоні проведення АТО/ООС.

Також у 2022 році з 1 березня буде проведено індексацію пенсій для всіх пенсіонерів, а з 1 жовтня пенсіонери віком 70−75 років отримуватимуть додаткові щомісячні доплати у сумі до 300 гривень .

Як відомо, розмір пенсії розраховують за формулою: середня зарплата по країні за три роки помножена на співвідношення середньої зарплати до власної на стаж у роках і на 1%. При цьому на пенсії можна отримати не 80% своєї зарплати, а лише 80% від середньої зарплати по країні за три роки за умови, якщо ваша зарплата в цей час не була нижчою.

Крім того, з 1 грудня 2021 року в Україні для всіх категорій пенсіонерів мінімальну пенсію було збільшено з 1854 до 1934 гривень.

Нагадаємо, що в Україні особи передпенсійного віку мають право вийти на заслужений відпочинок достроково. Також це можливо у разі скорочення штатів на підприємстві, повідомили в управлінні праці та соцзахисту населення однієї з міських рад. При цьому в документах, що подаються до Пенсійного фонду, обов'язково має бути зафіксовано, що працівника було звільнено з ініціативи роботодавця.

 


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ