Нацбанк запускає в обіг чотири різновиди нових 10-гривневих монет, об'єднаних загальною тематикою – Україна часів козацтва. Монети виготовлені зі срібла. Набір із чотирьох монет, виконаний у сувенірній упаковці, отримав назву "Козацькі клейноди". Упаковка виконана у вигляді дерев'яного футляра із флоковим покриттям.
Назва серії розкриває її тематику. На монетах буде зображено клейноди (атрибут влади) чотирьох уславлених українських гетьманів – Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського. В епоху козацтва клейноди були символом гетьманської влади.
"Історична традиція впродовж віків визначила перелік клейнодів Війська Запорозького – прапор, булава, бунчук, печатка, пернач, литаври, сурми, каламар тощо. Саме гетьманські печатки – невід’ємні атрибути влади гетьманів Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського несуть смисловий акцент набору монет і представляють козацьку добу від її зародження до присмерку й уособлюють потужні історичні пласти", - йдеться у повідомленні Нацбанку.
У НБУ вирішили створити цю серію монет, аби ще раз нагадати нащадкам про славне історичне минуле України, уособленням якого була козацька держава, яка ввібрала в себе елементи демократії, а також гордість і непохитність українського духу.
Як виглядають нові монети
На аверсі монет, що розглядаються як ромб, а не як квадрат, розташований нинішній герб України, а під ним напис "Україна". Номінал монети знаходиться на трьох монетах з лівого боку, а на одній – із правого. Внизу – рік, у якому монета була викарбувана, а також позначення металу, його проба та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. По центру кожної монети можна побачити козака Мамая, а також козацькі клейноди та елементи зброї тієї доби.
На реверсі монет розташовані гетьманські печатки, покриті локальною позолотою, а також є напис "Козацькі клейноди".
Маса срібла у цих монетах становить 124,4 грами. Футляри для них виготовлені у двох версіях. Загальний тираж наборів невеликий – лише 2000 екземплярів. Вартість такого набору поки що невідома.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.