Як вирахувати вартість деревини на електронних торгах

Фото з мережі Інтернет

Вартість деревини на електронних торгах, як і ціна на будь-який інший товар, залежить від певних факторів, які обов'язково слід враховувати при обчисленні ціни деревини на електронних торгах. Це й цінність породи деревини як такої, її рідкість на ринку, і конкуренція, і загальна економічна ситуація як в країні, так і в світі. Також не менш важливо врахувати, навіщо використовується обрана порода деревини – наприклад, з необробленої деревини виготовляють дошки та інші пиломатеріали для будівництва,  меблі, огорожі та ін. Чим цінніша порода, тим дорожчою вона буде. Докладніше про основні положення торгівлі необробленою деревиною на електронних торгах можна дізнатися тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes/ .

Особливості розрахунку вартості деревини на торгах

Кожен учасник електронних торгів або будь-який представник громадськості, що зареєструвався на майданчику, може побачити, яку ціну пропонують на аукціонних торгах інші учасники – лісозаготівельні та деревообробні підприємства. У кожному з аукціонів є початкова ціна лота, яка з часом і виконанням ставок може змінюватися, але принаймні відома на початок торгів.

Ціна встановлюється учасником торгів, який виставляє цю пропозицію. Сума вказується за один куб деревини, причому залежно від обсягу лоту вартість автоматично перераховується. Найдорожчим вважається дуб, міцна та тверда деревина якого відмінно підходить для будь-яких цілей. За довговічністю та надійністю з ним може зрівнятися хіба що ясен, але при цьому він значно дешевший.

Сосна – найбільш поширена в Україні порода дерева, але за надійністю вона сильно поступається дубу та ясеню. При цьому її активно використовують у бюджетному будівництві, виробництві меблів, огорожі земельних ділянок. Крім цих порід дерев, на торгах можуть пропонуватися бук, граб, береза, вільха і т.д. Вартість 1 куба деревини залежатиме від таких факторів:

  • порода деревини (вигляд дерева);
  • сорт деревини - А, В, С або D;
  • діаметр (якщо йдеться про круглі необроблені колоди) – чим більше, тим вище ціна;
  • довжина колод – відношення до ціни аналогічно діаметру.

Купуючи деревину на електронних торгах, слід уважно порівнювати позиції щодо вартості та якості, щоб не помилитися у виборі, погнавшись за низькою ціною.

Як взяти участь у торгах деревиною

Лісові господарства, лісозаготівельні організації та деревообробні підприємства викладають свої пропозиції у системі державних закупівель – там можна ознайомитись із докладним прейскурантом кожного учасника. За бажання придбати необроблену деревину або пиломатеріали слід зареєструватися на акредитованому майданчику – наприклад, Українській універсальній біржі, та подати документи на участь у торгах. Якщо учасник пройшов усі етапи перевірки без проблем, він має право придбати вибраний товар на аукціонних торгах.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ