Банки по-новому перевірятимуть перекази українців: що змінили і коли заморозять

Фото з мережі Інтернет

В Україні з 27 листопада змінили правила обміну інформації між банками та Держфінмоніторингом. Йдеться про грошові перекази, за якими мають стежити фінансові установи.

 

Про це пише видання UBR. Зміни у своєму наказі №322 передбачило Міністерство фінансів. Загалом моніторинг кардинально не зміниться. Банки й досі відстежують перекази своїх клієнтів.

Про які переклади повідомлять?

  • операції у сумі від 400 тис. грн чи спроба їх провести;

  • підозрілі переклади;

  • зупинення фінансових операцій;

  • зупинення видаткових фінансових операцій;

  • заморожування активів, пов'язаних із тероризмом.

 
Банки передають інформацію до Держфінмоніторингу. Після цього відомство може запросити додаткову інформацію у своїх клієнтів.

Зазначимо, також фінустанови зобов'язані перевіряти прибутки своїх клієнтів. Навіть невеликий переказ, якщо він не пояснюється легальними заробітками, може бути заблоковано. Крім того, підозри мають викликати операції з готівкою, сумнівні операції.

Фінансовий моніторинг в Україні посилили кілька років тому. Це загальна практика у всіх розвинених країнах. Чинний принцип: банк повинен добре знати свого клієнта і навіть клієнта свого клієнта.

 

За неякісний моніторинг фінустанови зобов'язані сплачувати високі штрафи. Тому їм вигідніше надто уважно контролювати українців. Через це виникають ситуації, коли блокуються навіть незначні перекази.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ