Повідомляє Патріоти України 08.11.2021 18:23
За інформацією Асоціації свинарів України (АСУ), зниженню ціни на європейську свинину посприяли слабка закупівельна активність на внутрішніх ринках, а також низька активність торгівлі з Китаєм. Це призвело до того, що ще у серпні середньозважена митна вартість кілограма імпортованої свинини складала близько 2 доларів, а у жовтні вона вже опустилася до 1,74 долара/кг.
"Митна вартість більшості категорій свинини протягом вересня-жовтня знизилася на 3-9 центів за кілограм. Переважна частина імпорту коштувала вітчизняним імпортерам 1,5-1,77 долара/кг. Суттєвіше знизилися ціни і на дорожчі позиції", – повідомляють у АСУ.
Основними країнами-постачальниками свинини до України є Данія, Польща та Нідерланди – які забезпечили 85% імпорту. Окрім них нарощує обсяги ввезення Бельгія – 10% надходжень до України свинини в жовтні забезпечила саме вона.
Українські фермери "повертають" виробництво свининиСвинарі України "згортають" виробництво. Результатом цього може стати зникнення вітчизняної свинини з прилавків – і тоді країні доведеться завозити це м'ясо з-за кордону в 100%-му обсязі.
Однією з ознак кризи, що насувається, є різке скорочення приросту промислового поголів'я свиней. Якщо на початку року цей показник перевищував 12%, то до кінця вересня він скоротився більш ніж утричі – до 3,8%.
Справа в тому, що забивають свиней більше, ніж вирощують. Якщо рівень забою, як вже зазначалось, зріс на 13,3%, то приріст вирощування склав лише 9,8%. Іншими словами, зазору на майбутнє практично немає.
Європейський сир захоплює український ринокУкраїна значно наростила імпорт сирів. Від початку 2021 року було завезено 43,8 тис. тонн цього продукту, що на 15,2% більше, ніж у січні-жовтні 2020 року. За цей сир було заплачено 204,3 млн. доларів – на 21,1% більше, ніж за той же період минулого року.
Водночас експорт українських сирів – мізерно малий. Вся справа в його дорожнечі: за іноземний "ементаль" заплатити доведеться близько 155 грн/кг, а за вітчизняний "російський" – не менше ніж 175 грн/кг.
Головний чинник, чому українці не купують своїх сирів – їх ціна. Імпортний продукт банально дешевший.
Причин цього кілька. По-перше, дефіцит молока та збільшення його ціни. Порівняно з тією ж Польщею чи Білоруссю, де молоко коштує набагато дешевше, в Україні ціни на сири значно вищі.
По-друге, величезні націнки дистриб'юторів (близько 12%-15%) та торгових мереж (ще 15%-20%). Через це роздрібна ціна українського сиру може складати до 200 грн/кг, тоді як європейський продається на 25-50 грн дешевше.
По-третє, в Україні дорожче виробництво. Тоді, як на наших підприємствах працює велика кількість людей (яким потрібно платити зарплату, з якої потрібно платити податки), у Європі все максимально автоматизовано.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.