Деяким українцям спростили отримання допомоги на оплату житла та комуналки

Фото з мережі Інтернет

В Україні спростили процедуру оформлення допомоги на оплату послуг проживання та житлово-комунальних послуг внутрішньо переміщеними особами.Тепер переселенці не зобов'язані подавати документи до заяви про призначення допомоги на наступні 6 місяців, якщо жодних змін у раніше поданих документах не відбулося.

 

Відповідний проєкт постанови ухвалено на засіданні Кабінету міністрів у середу, 3 листопада. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання на YouTube.

Документ розробили у Міністерстві цифрової трансформації. Мета – надати можливість внутрішньо переміщеним особам використовувати зручну послугу вебпорталу Дія для отримання державної допомоги.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, зараз переселенці масово стикаються з непотрібною бюрократією при продовженні допомоги на наступний піврічний період, навіть якщо жодних змін у статусі, що впливають на отримання допомоги, не відбулося. Все одно доводиться дублювати повний пакет документів, начебто допомога оформляється вперше.

У зв'язку з цим, до порядку № 505 внесено такі зміни:

  • впроваджено можливість подання заяви на продовження допомоги на наступні 6 місяців в електронній формі за допомогою вебпорталу Дія за декларативним принципом (за умови відсутності змін у статусі внутрішньо переміщеної особи). Більше жодних документів подавати не потрібно;

  • інформація про особу автоматично перевірятиметься в Єдиному реєстрі внутрішньо переміщених осіб за допомогою програмних засобів вебпорталу Дія;

 
  • про ухвалене рішення щодо продовження або відмови у продовженні отримання допомоги особа також дізнається за допомогою вебпорталу Дія;

  • передбачається електронна взаємодія вебпорталу Дія з інформаційними системами Мінсоцполітики з метою надання внутрішньо переміщеним особам послуг із продовження отримання допомоги на оплату послуг проживання та житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, для соціальної підтримки переселенців 1 жовтня 2014 року Кабінетом міністрів було ухвалено постанову № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг".

 

Адресна допомога на оплату проживання та житлово-комунальних послуг призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання від інших повнолітніх членів сім'ї письмової згоди на виплату грошової допомоги. Іншими словами, за допомогою звертається уповноважений представник сім'ї, який подає:

  • заяву про призначення адресної допомоги (заповнюється у відділенні банку);

  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (+копія);

 
  • паспорт (+копія);

  • ідентифікаційний код (+копія);

  • копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про шлюб);

  • письмову згоду про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї (у довільній формі).

Грошова допомога призначається у таких розмірах:

  • для непрацездатних осіб (пенсіонерів, дітей) – 1000 грн на одну особу;

  • для людей з інвалідністю І групи – 2410 грн (130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

 
  • для людей з інвалідністю ІІ групи – 2132 грн (115% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);

  • для людей з інвалідністю ІІІ групи – 1854 грн (один прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність);

  • для працездатних осіб – 442 грн на одну особу.

Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 3000 грн. Якщо у сім'ї проживає особа з інвалідністю – не більше ніж 3400 грн, та для багатодітної сім'ї – не більше ніж 5000 грн.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ