Дізнатися про нарахування субсидії можна онлайн: як це зробити

Фото з мережі Інтернет

Перед початком опалювального сезону українці можуть офіційно дізнатися статус субсидії на оплату комуналки – зокрема, перевірити, схвалили допомогу чи ні, і якщо так, то в якому розмірі. Для цього достатньо знати тільки адресу, з якої було подано заяву на отримання субсидії.

 

Всі дані містяться в Єдиному держреєстрі одержувачів житлових субсидій. Інформацію з нього надає Міністерство соціальної політики.

Як дізнатися, чи нарахована субсидія?

  • Насамперед потрібно знайти державний портал за адресою subsidii.ioc.gov.ua. Його головна сторінка виглядає так:

Дізнатися про нарахування субсидії можна онлайн: як це зробити 

 
  • В меню зліва потрібно вибрати область України, населений пункт, вулицю, номер будинку і номер квартири. Дізнатися про нарахування субсидії за прізвищем не можна.

  • Після введення всіх необхідних даних потрібно пройти перевірку, натиснувши на кнопку "Я не робот". Коли перевірка закінчиться, кнопка "Шукати" стане активною, її можна буде натиснути.

  • Статус вашої субсидії відобразиться в першій колонці таблиці. Так ви зможете дізнатися, нарахована субсидія чи ні. У нашому прикладі субсидію не призначили:

 

Дізнатися про нарахування субсидії можна онлайн: як це зробити

Як дізнатися розмір субсидії?

Крім самого факту призначення субсидії, портал дозволяє з'ясувати її розмір. Для цього потрібно натиснути на кнопку зі значком "очі" в колонці "Призначено за період":

Дізнатися про нарахування субсидії можна онлайн: як це зробити

 

Після цього з'явиться спливне вікно, в якому вказані суми допомоги. Зверніть увагу: суми різняться залежно від сезону (опалювальний або ні).

Дізнатися про нарахування субсидії можна онлайн: як це зробити

Також у цьому вікні вказані дати, в які була призначена субсидія. Вони відображаються, навіть якщо наразі субсидія неактивна.

 

У нинішній опалювальний сезон розміри деяких субсидій в Україні помітно скоротяться. Суми допомоги залежать від доходів одержувачів, але гроші дають на оплату не всіх комунальних послуг, а тільки в межах нормативів споживання. І ці нормативи зменшать на 50%.

Також ми пояснювали, хто залишиться без субсидії в опалювальний сезон 2021-2022 років. Обмеження стосуються не тільки багатих українців – у зоні ризику також опиняться боржники та деякі інші категорії населення.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ