Повідомляє Обозреватель 23.08.2021 09:23
Курс долара в Україні може досягти рекордної в 2021-му позначки й опуститься до 26,5 грн/$. Загалом аналітики прогнозують: валюта буде коливатися до кінця літа у вузькому коридорі до 26,8 грн/$.
Скільки коштуватиме долар в Україні?
Середній курс долара з 23 до 27 серпня буде в межах 26,55-26,75 грн/$, впевнений старший аналітик компанії Esperio Ян Кароль. Гривня перебуває під впливом найпотужніших чинників – монетарної політики і виплат нового кредитного траншу від МВФ.
"У короткостроковій та довгостроковій перспективі долар США в країні знижуватиметься, а українська гривня буде зростати. Критичної позначки падіння долара немає, тому тенденцію поточного року на зростання гривні варто використовувати з розумінням, що на валютних коливаннях найближчого року заробити не вийде", – зазначає Кароль.
Серед факторів і подій, які можуть змінити настрої на валютному ринку, буде динаміка поширення COVID-19. Саме завдяки коронавірусу в країні зберігається стабільний приплив грошових коштів за експортним виторгом. Експорт українських товарів у першому півріччі зріс на 30% порівняно із січнем-червнем 2020 року до $29,9 млрд. Поширення COVID-19 буде сигналізувати про стабільність попиту на продукцію, що експортується країною, оскільки різні країни надають перевагу формувати довгострокові запаси за поточними цінами, в спробах уникнути інфляційного тиску в майбутньому.
Більш позитивні оцінки озвучує старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб. Він вважає, що долар може подешевшати до 26,5 грн/$. "Долар на міжбанку буде торгуватися через тиждень поблизу 26,6 грн/$. Готівковий долар торгуватиметься по 26,5/26,7 грн/$", – пояснює експерт.
Протилежні оцінки озвучив аналітик RoboForex Андрій Гойлов. "Вважаю, що наприкінці поточного тижня долар США до гривні продовжить зміцнюватися до рівня 26,85 грн/$. Єдина європейська валюта, з огляду на все, виросте до позначки 31,4", – говорить Гойлов.
Що і як вплине на курс долара?
Очікується надходження 2,7 млрд доларів США від МВФ. Частина цих коштів піде в резерви НБУ. Решту розподілить Кабмін уже наступного року, хоча раніше очікувалося, що цю суму спрямують на погашення зовнішнього боргу. У будь-якому випадку поповнення міжнародних резервів сприятливо позначиться на курсі української національної валюти.
Відзначається рекордний обсяг торгів – 165 млн доларів. Попит перевищував пропозицію, і регулятору не довелося виходити на ринок: долар США почав плавно зміцнюватися завдяки зусиллям НБУ останніх днів. Протягом нинішнього місяця він придбав близько 130 млн доларів (для порівняння – в липні було куплено 188 млн).
Гривня ослабла, незважаючи на пік податкових платежів в український бюджет. Експортери змогли продати валютну виручку за вигідним курсом. Далі очікується зростання попиту на іноземні валюти з боку імпортерів і нерезидентів, що може призвести до подальшого ослаблення гривні.
До кінця літа долар перебуватиме в стабільному діапазоні, а за деякими оцінками, може досягти рекордно низької позначки.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.