Українці можуть знову втратити роботу: експерти дали поради і сказали, чого чекати в разі локдауну

Фото з мережі Інтернет

Багато українців ризикує знову втратити роботу, якщо в Україні буде введено локдаун. Посилення карантину хоч і залишається поки під питанням, але така загроза є – медики вже восени очікують нової хвилі коронавірусу, яку спровокує штам Дельта.

 

Яких змін на ринку праці варто очікувати найближчим часом і хто може постраждати більше за всіх?

Добре подумайте перед тим, як звільнятися

Хоч і повільно, але захворюваність на коронавірус в Україні продовжує зростати. На цьому тлі все частіше в суспільстві обговорюється можливість відновлення обмежувальних заходів у різних форматах. У провладній фракції "Слуга народу" введення жорсткого карантину теж не відкидають.

 

Експертка ринку праці Тетяна Пашкіна зазначила, що знову в зоні ризику опинилися сфери торгівлі та туризму. Загалом, вона порадила обережно підходити до питання зміни роботи: "Перед тим, як звільнятися і грюкати дверима, треба подивитися, що пропонують на ринку праці і чи задовольняють вас варіанти. Якщо гарного варіанта немає, то треба почекати".

Вона звернула увагу, що зараз особливо затребувані співробітники IT-сфери, маркетологи й інженери, але "для адекватних людей, які не мають захмарних побажань щодо зарплати", робота завжди знайдеться.

 

Локдаун відправить деяких українців у неоплачувану відпустку

Сфери, які найбільше постраждали від минулих локдаунів, уже починають готуватися до наступного. Своїх працівників там планують відправляти у неоплачувану відпустку, оскільки не бачать іншого виходу, розповів OBOZREVATEL ресторатор Дмитро Борисов.

"Плануємо діяти так само, як минулого разу. Оскільки нас закриють, то ми повинні відпускати свій персонал – це називається відпустка за свій рахунок. Але це робимо не ми, а держава, яка кафе / бари / ресторани вважає цапами-відбувайлами. Сподіваємося, що поки це тільки чутки про локдаун", – сказав Борисов.

 
Він також вважає несправедливим, коли ресторанному бізнесу забороняють працювати, але водночас громадський транспорт продовжує функціонувати. За словами ресторатора, в такі заклади відвідувачі приходять набагато рідше, ніж, наприклад, у метро чи маршрутки.
 

"Після декількох локдаунів 50% людей не захотіли повернутися в ресторанний бізнес. Якщо буде ще один, то цифра зросте до 70%. Це і кухарі, і офіціанти, і адміністратори. Вони не працюватимуть у кафе, а продовжать працювати кур'єрами, касирами", – підсумував Борисов.

Українцям у будь-якому разі варто обережно підходити до питання зміни роботи особливо в настільки нестабільних умовах. Прораховувати ризики і наслідки своїх рішень потрібно на кілька кроків вперед, щоб у пошуках більш високої зарплати зрештою не лишитися ні з чим.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ