Вже названо конкретні дати: в Україні хочуть заборонити ввезення автомобілів на дизелі і бензині

Фото з мережі Інтернет

Міністерство інфраструктури України підготувало проект закону про зміни правил ввезення автомобілів в країну. Автори документа пропонують до 2030 року заборонити імпортувати машини з дизельними і бензиновими двигунами. Про це повідомляється на сайті відомства.

Законопроект передбачає ввести поетапну заборону ввезення і першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, в тому числі і вироблених в Україні. Пропонується заборона:
 
 
з 1 січня 2027 року б/у автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння;
з 1 січня 2030 нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, а також б / у і нових автомобілів з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.
 
Причому заборона не буде поширюватися на:
- автомобілі Збройних сил України та інших військових формувань;
- автомобілі, що використовуються фермерськими господарствами за межами автомобільних доріг загального користування;
- автомобілі, які дістаються у спадок;
- автомобілі, виготовлені до 1 січня 1981 року.
 
Підготовлений проект передбачає внесення зазначених змін до закону "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів". Як заявили в міністерстві, він розроблений для реалізації окремих положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, європейськими Співтовариством з атомної енергії і державами - членами ЄС, а також директиви 2009/33 Європейського парламенту і Ради від 23 квітня 2009 року щодо просування чистих і енергоефективних транспортних засобів. Крім того, проект покликаний стимулювати використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.
 
Подібні заборони поступово вводяться в розвинених країнах. Наприклад, в 2019 році в Париж заборонили в'їжджати на старих дизельних і бензинових автомобілях. А Ізраїль оголосив, що з 2030 року у країні припинять використовувати бензинові та дизельні автомобілі і повністю знімуть податки на електромобілі.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ