Коли краще купувати долар: прогноз курсу гривні на червень

Фото з мережі Інтернет

Цього тижня, 1 — 4 червня, гривня може знецінитися щодо американського долара, але згодом виросте. Про це кажуть аналітики, опитані 24 каналом.

Минулого тижня українська гривня послабшала на 0,3% до 27,51 гривні за долар. Серед причин фінансисти називають:

  • виплати ПДВ бізнесу, що призвело до підвищеного попиту на валюту;
  • завершення великих податкових платежів, які раніше укріплювали гривню;
  • зменшення потреби у гривневій ліквідності серед нерезидентів, які вкладаються в ОВДП.

Аналітики ICU стверджують, що міжнародні інвестори стали прихильніші до України, що позитивно впливатиме на гривню.

«Основний вплив на обмінний курс створюватиме первинне розміщення ОВДП, оскільки за даними Мінфіну, нерезиденти виявляють високу зацікавленість щодо українських боргових паперів», — переконаний Юрій Шоломицький, керівник Центру макроекономічного моделювання KSE.

Щоправда, експерт називає це тимчасовим фактором. За словами Шоломицького, цього тижня можливі коливання й до знецінення після укріплення.

Після весняного затишшя на ринку ОВДП (облігації внутрішньодержавної позики), інвестори повільно відновлюють довіру до українських активів, і це може бути причиною для зміцнення національної валюти.

Аналітики ICU відзначають збереження привабливих умов зовнішньої торгівлі, через що загалом пропозиція валюти на ринку в червні буде високою.

«А от попит може частково скоротитися через зниження купівлі імпортної техніки та обмежене витрачання українцями коштів на закордонний туризм і відпочинок», — додають фахівці.

Аналітики ОТП Банку пояснюють, що цього тижня долар може несуттєво зрости через те, що це початок тижня. Також на гривню давитиме можливий початок покупок валюти під дивіденди.

Експерти зійшлися на прогнозі, що гривня цього тижня може дещо послабшати, але згодом зміцнюватиме свої позиції щодо долара:

  • Юрій Шоломицький прогнозує, що курс долара щодо гривні триматиметься діапазону 27,30 — 27,60 гривні.
  • Аналітики ICU очікують, що після короткочасної корекції наприкінці травня гривня продовжить поступове посилення в бік 27 гривень за долар протягом червня.
  • Аналітики OTП Банку очікують, що гривня триматиметься на рівнях 27,40 — 27,60 за долар.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Loading...

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ