Повідомляє Бізнес Компаньйон Тернопіль 29.05.2021 11:23
Для створення громадської спілки в Україні необхідно дотриматися вимог чинного законодавства щодо її засновників. Створити спілку можуть юридичні особи приватного права. Цивільний кодекс України визначає, що такими юридичними особами є ті, що створюються на підставі установчих документів відповідно до статті 87 Цивільного Кодексу або ж на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом. Простими словами, заснувати громадську спілку можуть юридичні особи. І найцікавіше – засновниками спілки можуть виступати і громадські об’єднання (громадські спілки та громадські організації), що мають статус юридичної особи.
Перелік організаційно-правових форм юридичних осіб, що можуть заснувати спілку є достатньо широким. Не дивлячись на це, є і обмеження, про які варто знати аби не допустити помилки під час реєстрації громадської спілки. Закон забороняє засновувати громадську спілку:
Інших обмежень немає, головне щоб засновників було не менше ніж дві особи. Важливий процесуальний нюанс – юридичні особи беруть участь в утворенні громадської спілки через своїх керівників або через уповноважених осіб, які діють на підставі довіреності. Довіреність має бути оформлена належним чином і містити відомості про те, що юридична особа уповноважує довірену особу на вчинення конкретних дій, спрямованих на створення громадської спілки.
Південно-Західне міжрегіональне
управління Міністерства юстиції
у Тернопільській області
Південно-Західного міжрегіонального
управління Міністерства юстиції
(м. Івано-Франківськ)
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.