В Україні може різко подорожчати оренда квартир: як змінюються попит і ціни

Фото з мережі Інтернет

В Україні в 2021 році може подорожчати на 20% оренда квартир у бюджетному сегменті. Незважаючи на посилення карантину, кількість угод зростає. Також змінюється і структура попиту. З кожним роком усе більше охочих орендувати житло в новобудові.

 

Що і за якою ціною здають в Україні

Вартість оренди в Києві плавно зростає щорічно. Зараз у середньому однокімнатну квартиру недалеко від метро в одному з районів столиці можна орендувати за 7-9 тис. грн. Житло в новобудові традиційно на 20-30% дорожче. Минулого року вартість стартувала від 6 тис. грн. Подорожчання триває, незважаючи на локдаун і важку економічну ситуацію.

Але серед тисяч оголошень знайдуться пропозиції і для тих, чий бюджет не дозволяє претендувати на повноцінну квартиру, але хто категорично не хоче орендувати кімнату. Наприклад, в одному з багатоповерхових будинків Києва сім'я викупила дві комори, поєднала їх, а тепер пропонує взяти в оренду приміщення без вікон площею в 6 квадратних метрів за 4 тисячі гривень.

"Квартира в цоколі нового п'ятиповерхового будинку. Без вікна, є вентиляція. Туалет, душ, пральна машина, бойлер, диван, шафа", – йдеться в оголошенні.

В Україні може різко подорожчати оренда квартир: як змінюються попит і ціни
В Україні може різко подорожчати оренда квартир: як змінюються попит і ціни
 

Жити в чужій квартирі можна навіть безплатно. Наприклад, у столиці шукають у порожню двокімнатну квартиру, "яка готова для ремонту", безкоштовного майстра, який за можливість зайняти житло на один-два місяці допоможе відремонтувати санвузол і кухню.

В Україні може різко подорожчати оренда квартир: як змінюються попит і ціни
В Україні може різко подорожчати оренда квартир: як змінюються попит і ціни
 
В Україні може різко подорожчати оренда квартир: як змінюються попит і ціни

Згідно з даними Budportal, за підсумками минулого місяця найдорожчим об'єктом, орендованим у лютому, став будинок на вул. Ольшанської (Печерський р-н) площею 450 кв. м за 254 тис. грн на місяць, а найдешевшу для оренди квартири було знайдено на вул. Правди (Подільський р-н) за 6100 грн/міс. Її площа становить 39 кв. м.

Як буде змінюватися ситуація

Традиційно ціни на оренду житла "завмирають" влітку, коли з великих міст їдуть студенти, і починають рости ближче до вересня. Загалом же за рік вартість квартир збільшується на 20%,зазначає експерт із нерухомості Сергій Костецький.

 

"Справа в тому, що багато людей, які працювали за кордоном, у Росії, в ЄС, зараз перебувають в Україні. З травня 2020 року спостерігається серйозна міграція в Україні в великі міста. Попит зростає постійно, незалежно від того, локдаун це чи ні. У Києві до 2020 року було близько 1000 угод на місяць, зараз уже приблизно 2000 угод. Виросла і пропозиція. Було 30 тисяч, а зараз уже 50", – каже він.

Вартість житла передусім залежить від ситуації в економіці. Коли зростають зарплати, ціни, то повинна збільшуватися і вартість оренди.

Експертка Ярослава Чапко водночас упевнена, що значного зростання цін чекати не варто. Наприкінці опалювального сезону може бути підвищення цін серед тих, хто робив істотні знижки в зв'язку з подорожчанням комуналки.

 

З іншого боку, через постійні локдауни і посилення карантину зростає попит на житлові комплекси з власною інфраструктурою: майданчиками, магазинами, парками. У той же час старий житловий фонд (перш за все хрущовки) з кожним роком втрачають своїх клієнтів і змушені знижувати ціни.

"На ринку пропозиція перевищує попит. Підвищення можливе там, де були суттєві знижки. Але як масове явище в зв'язку з закінченням опалювального сезону – змін не буде. Попит зміститься на інші об'єкти. В орендарів є великий вибір щодо якості, розташування. Будуть популярні ЖК із власною замкнутою інфраструктурою", – говорить Чапко.

Ринок нерухомості – лакмусовий папір для економіки. Різке зростання цін неможливе через низьку динаміку зростання доходів. З іншого боку, ситуація змінюється. Карантин вніс свої корективи: якщо раніше, наприклад, головним критерієм для оренди житла була близькість до станції метро, то зараз важливо, щоб уся інфраструктура "була під рукою".


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

новини бізнес компаньйон


молодіжні новини


НОВИНИ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ