Повідомляє Патріоти України 09.12.2020 22:56
Зміни клімату особливо чітко відчувають сільгоспвиробники. Аграрії мають захистити свої посіви і насадження від спеки, засухи, відсутності снігу на полях, подбати про зрошення чи про переведення тепличної продукції у відкритий грунт. Як от на Херсонщині, де кліматичні умови вже аналогічні субтропікам, і про це добре знають місцеві аграрії, яким довелося скоригувати перелік вирощуваної продукції на користь більш теплолюбних сільгоспкультур.
«Клімат в Україні змінюється ще швидше, аніж відбувається глобальне потепління у світі. Якщо середньосвітове підвищення температури сьогодні становить 1,1°C, то в Україні цей показник сягає майже 1,5°C, а за останнє десятиліття температура повітря у нашій країні взагалі піднялася на 2°C», — розповідає начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.
Субтропічний клімат Херсонської області дозволяє фермерам збирати по два-три врожаї таких традиційних культур як цибуля, морква, картопля, кавуни, дині та капуста, а також замислюватися над вирощуванням більш дорогої екзотики.
«На моїй присадибній ділянці ростуть навіть ананаси. На дачі висадив саджанці мандаринів, апельсинів та лимонів, сусіди зацікавились і просять поділитися досвідом. Урожай з одного дерева сягає 20-30 кг плодів, усі дерева добре переносять останні зими, адже температура повітря навіть уночі рідко опускається нижче -3-5°C. А ось проблема з поливом із кожним роком набирає актуальності. Вода дорожчає, та й облаштування якісного крапельного зрошення — справа клопітка й недешева», — розповідає херсонець Роман Гненій.
Згідно з висновком експертів, до 2050 року в світі можуть зникнути до половини рослин, які через підвищення температури не встигають пристосуватися до нових кліматичних умов.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.