Повідомляє Антикор 29.09.2020 11:23
Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко розповів, скільки буде коштувати гектар після відкриття ринку землі.
Як передає Хвиля, про це він розповів в програмі «Офіційна розмова» на телеканалі «Дім», пише Главком.
Лещенко прогнозує, що вартість землі складе не менше $ 1 тис. За гектар. При цьому він закликає українців не продавати землю.
Він також висловив думку, що власникам землі буде вигідніше здавати її в оренду. «Не нижче однієї тисячі доларів буде коштувати гектар української землі, а ринкова вартість буде зростати щорічно, і дуже швидко. Тому що земля родюча, Рекомендуємо бесіду шеф-редактора порталу "Хвиля" Юрія Романенка з екс-нардепом Верховної Ради Володимиром Майстришиним про те, як Україна жахливо розбазарює ресурси. Експерти розібрали енергетику і фінансовий сектор: конкуренція велика. Аграрний сектор країни - це 50% валютної виручки сьогодні і 20% - ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови того, що капіталізація української землі буде зростати, і громадяни України, не поспішати продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід - він сьогодні у нас теж зростає, оренда сьогодні щорічно - мінімум на 10 -15 %, земля фактично буде краще всякого депозиту».
За словами голови Держслужби, ринок землі, який відкриється в Україні в липні 2021 р року буде консервативним, тобто землі державної і комунальної власності не стануть об'єктом купівлі-продажу.
Крім того, фактично буде відкритий ринок земельних паїв - йдеться про 7 млн громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю.
Лещенко також розповів, що в процесі реалізації конституційного права розпорядження землею померли більше мільйона людей, які не змогли ним скористатися.
«Ми даємо можливість громадянам України легально подарувати, продати земельну ділянку, земельний пай - без обмеження з точки зору розпорядження. Вони вільні у розпорядженні своїм майном. Але при цьому ми даємо чітке обмеження, оборот землі і концентрація в одних руках може бути не більше 100 га в одні руки. Ми не дозволяємо робити концентрацію латифундистам, ми жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні », - підкреслив він.
Додатково до цього він зазначив, що питання продажу або приватизації державних земель, якими зараз розпоряджаються Академія аграрних наук, Міністерство АПК, а також інші відомства, знаходиться в процесі обговорення. До того ж, в контексті земельної реформи розглядають два варіанти.
Перший з них - ці землі передадуть до новоствореного Національного агентства з управління землями сільськогосподарського призначення. Вони не будуть продаватися, а тільки здаватися в оренду через прозорі аукціони, і дохід буде надходити до бюджету України.
Другий варіант, за словами Лещенка, більш ліберальний - повна приватизація цих земель у приватну власність, крім об'єктів критичної інфраструктури, наприклад, енергетичними атомними блоками, військовими об'єктами і т.д.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.