Повідомляє ТСН 29.09.2020 09:23
В Нацбанку зазначили, що викликом для прибутковості банків наразі є скорочення їхніх доходів.
В Національному банку України відзначили зміцнення банківської системи й ефективність монетарної політики. Ці фактори допомогли пройти економічну кризу, викликану пандемією коронавірусу, відносно спокійно.
Про це розповіла заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова на онлайн-конференції "Як банківський сектор пережив COVID-кризу і які перспективи відновлення кредитування?", повідомляє УНІАН.
"Заходи з очищення та зміцнення банківської системи дійсно показують результати... не тільки міцність банківської системи, а й ефективність монетарної політики — всі ці фактори допомогли вберегти Україну від великого шоку. Можна говорити, що ми пройшли кризу відносно спокійно. На початку кризи ми спостерігали відтік депозитів у банках, але за два тижні ситуація стабілізувалася", — заявила Рожкова.
Вона зазначила, що не бачить істотних ризиків для капіталів і ліквідності банківського сектору, що було під час минулих криз. Однак є виклики для прибутковості банків.
"Доходи банків скорочуються. Зараз, за підсумками 8 місяців, прибуток банківського сектору хоча й істотний, проте він зменшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, насамперед, шляхом формування резервів", — зазначила заступниця голови НБУ.
На початку карантину банки були змушені здійснювати додаткові витрати для забезпечення онлайн-роботи і роботи відділень через заходи безпеки. Також за цей час скоротився обсяг банківських послуг і знизився споживчий попит, а це теж позначається на динаміці комісійного доходу банків.
Водночас за прогнозами НБУ, у 2020 році банківський сектор залишиться прибутковим, наголосила Рожкова.
"Зараз ми бачимо погіршення якості кредитного портфеля. Тривають процеси реструктуризації, остаточні оцінки ще рано давати... Однак через те, що темпи зростання споживчого кредитного портфеля скоротилися, ми вперше маємо ситуацію, коли іпотека зростала швидше, ніж споживче кредитування. Лідерами були" ПриватБанк"," Ощадбанк","Кредобанк". Зниження облікової ставки зробило іпотеку доступною з точки зору вартості для кінцевого споживача", — додала вона.
Нагадаємо, Рада Національного банку України 10 вересня ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік та середньострокову перспективу. Нацбанк збирається підтримувати стійкі темпи економічного зростання завдяки режиму гнучкого інфляційного таргетування.
Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.